יש מודעות דרושים חדשות
אוגוסט 22, 2010
המכון לקידום החירש פועל יחד עם מערכת החינוך להטמעת הנגישות בבתי ספר לחירשים וכבדי שמיעה בישראל
אוגוסט 23, 2010
הצג הכל

במסגרת פעילות "מודל הצלחה", מתקיים במכון לקידום החרש פרויקט חונכויות, אשר תפקידו לסייע לצעירים חרשים וכבדי שמיעה, בתהליך ההתפתחות שלהם, באמצעות מתן ידע, מיומנויות ותמיכה רגשית ומחושית.

לכבוד ראש השנה, הרמדאן והחגים הנוספים, מזמין אתכם המכון לקידום החרש להכיר מקרוב את פרויקט החונכויות ולפתוח את לבכם כדי לתרום לנו.
כדי לתרום להמשך הפעילות של התוכנית, לחצו כאן.

החונכים של המכון לקידום החרש, הם אנשים חרשים וכבדי שמיעה בעצמם, אשר יודעים את שפת הסימנים ומגיעים מרקע חברתי דומה, לזה של הצעירים. הרקע הדומה משמש בסיס לתיאום יחסים בין בוגר מנוסה, לבין הצעיר ויש להם זהות משותפת ותקשורת נוחה.

מערכת היחסים הזאת נוצרת במהלך מסגרת קבועה ורצופה של מפגשים בביתו של הילד ובבית הספר שלו, כדי לאפשר לחונך להכיר מקרוב את הסביבה החברתית, המשפחתית והחינוכית של הילד.

החונכים, שהם עצמם סטודנטים, סייעים, מורים ו/או מדריכים חרשים וכבדי שמיעה, משמשים כ"אח בוגר" וכדמות חיובית להזדהות. הם מלווים את הילדים בפעילויות שונות, מטיילים ומשחקים איתם עוזרים להם בלימודים ומסייעים להכיר את המוסדות והשירותים החיוניים שנמצאים בסביבתם הקרובה.

תרומתכם תסייע לנו על מנת להמשיך את הפרויקט שנה נוספת, להגדיל את מעגל החונכים שלנו ובכך, להגיע ולקדם ילדים חרשים וכבדי שמיעה נוספים בכל רחבי הארץ. התרומה תסייע לנו גם לרכוש משחקים, כלים ופעילויות נוספות לילדים.

אם ברצונכם לשמח ילדים נוספים, אתם מוזמנים לתרום לפרויקט "חונכויות" בקישור הבא.