הצלחת המאבק להשגת הזכות לנגישות מלאה עבור סיגלית לוי
אוגוסט 23, 2010
עדכון – עמותת המכון לקידום החרש מסייעת בנגישות בעולם העבודה
אוגוסט 25, 2010
הצג הכל

90% מהאנשים החרשים נולדים להורים שומעים ולהם נולדים ילדים שומעים, כך שאוכלוסייה זו מהווה "אי חרש" בתוך משפחה מורחבת שומעת. עובדות אלו ואחרות, עלולות להקשות על ההורים החרשים במילוי תפקידם דבר שבהכרח משפיע גם על איכות החיים של ילדיהם.

במסגרת הסדנאות להורים חרשים וכבדי שמיעה, מקנים להורים כלים להתמודדות עם ילדיהם השומעים. אנו מזמינים אתכם לתרום לפעילות חשובה זו, כדי שנוכל להמשיך לפתוח סדנאות נוספות בכל רחבי הארץ. כדי לתרום להרחבת תוכנית סדנאות הורים לחצו כאן

90% מההורים החרשים גדלו בתוך משפחות שומעות ללא כל הכנה מוקדמת ומיומנויות מותאמות לגידול ילד חרש. עובדות אלו משפיעות על תהליכי ההתפתחות של האדם החרש ועל תפקודו במישורי חיים שונים, כולל כהורה.

מספר משתנים משפחתיים וסביבתיים גורמים ומשפיעים על הסוגיות איתן מתמודדים ההורים החרשים: חוסר הניסיון שלהם כהורים, מגבלות תקשורתיות במעגל המשפחתי, חוסר הקבלה שלהם כהורים ע"י הוריהם השומעים והעדר סמכויות.

העבודה עם ההורים החרשים עוזרת גם לילדיהם השומעים ומנפצת את החומה של המגבלות התקשורתיות בין עולם השומעים (הילדים והמשפחה) לעולם החרשים (ההורים).

התקשורת המשותפת בין ההורים לילדים (בשפת הסימנים, או בשפה הדבורה) מחזקת את הקשר ביניהם. אחת האמהות בקורס סיפרה בהתרגשות, שבפעם הראשונה בחייה, סימנה בתה הקטנה – השומעת – "אמא" בשפת הסימנים.

תרומתכם תאפשר לנו להמשיך את הפעילות החשובה הזו. הורים חרשים וכבדי שמיעה רבים נוספים, זקוקים לסדנאות אלו. לתרומות – לחצו כאן.