אגד ביטלה צגי מידע בשל לחץ חרדי
אוגוסט 26, 2010
תרמו לנו – "לראות סיפור"
אוגוסט 31, 2010
הצג הכל

במסגרת "האני המאמין" של עמותת המכון לקידום החירש- ליצור שינוי חברתי שיאפשר לאנשים חירשים וכבדי שמיעה בישראל חיים של שוויון ועצמאות בחברה נגישה - אנו מפעילים מרכז השכלה, שחולל מהפכה והביא לפריצת דרך ולפתיחת שערי ההשכלה הגבוהה/על תיכונית לצעירים חרשים וכבדי שמיעה רבים!

מרכז ההשכלה פועל לקידום שוויון הזדמנויות עבור האדם החירש/כבד השמיעה, לקידום זכותו לרכוש השכלה ולממש את יכולותיו וכישוריו, במטרה להשתלב בחברה ובעולם התעסוקה כאדם שווה, תורם ויצרני.

רוצים לתרום למרכז ההשכלה ולעזור לעוד סטודנט חרש/כבד שמיעה למצוא את עתידו? לחצו כאן

מרכז ההשכלה במכון לקידום החרש הינו הגוף היחיד המטפל ומרכז את נושא השיוויון והנגישות בהשכלה עבור מועמדים וסטודנטים בכל מוסודת ההשכלה הגבוהה והעל תיכונית בארץ.

בעבר אנשים חירשים וכבדי שמיעה הופנו לעבודות "צווארון כחול" בלבד ללא אפשרות לרכוש השכלה.

עם הקמת העמותה, פעל מרכז ההשכלה לפתיחת שערי ההשכלה הגבוהה/העל תיכונית על ידי העלאת מודעות ומתן יעוץ מקצועי למוסדות הלימוד בנושא נגישות והתאמות על מנת לשלב בקרבם סטודנטים חרשים וכבדי שמיעה.

בנוסף, הטמיע המכון לקידום החרש את סל השיקום במוסד לביטוח לאומי ופעל להעלאת המודעות בקרב אכולוסיית האנשים החרשים וכבדי השמיעה לאפשרות להשכלה ולקידום מעמדם בחברה.

מאז פריצת הדרך המכוננת של העמותה צומצמה ההדרה של האוכלוסיה וחל גידול משמעותי במספר הסטודנטים החירשים וכבדי השמיעה הלומדים במוסדות להשכלה הגבוהה!

יותר ויותר צעירים חרשים וכבדי שמיעה מממשים את זכותם לרכוש השכלה – בעת הקמת המרכז בשנת 1996 למדו בארץ 6 סטודנטי חרשים וכבדי שמיעה וכיום לומדים למעלה מ- 450 סטודנטים בכל מוסדות הלימוד בארץ!

עם זאת, יחד עם ההישגים החשובים, המלאכה עוד מרובה. מרכז ההשכלה ממשיך על העת לפעול לקידום הנגישות והשיוויון במישור הציבורי למול המוסדות והארגונים הרלבנטיים, וכן במישור הקהילתי/פרטני להעצמת הסטודנטים- במתן ייעוץ, מידע, סינגור ותמיכה.

בנוסף לפעילות מתמשכת זו , מרכז ההשכלה של המכון לקידום החרש פועל גם לקידום חקיקה מתאימה יחד עם המוסדות הציבוריים, כמו המועצה להשכלה הגבוהה, בכתיבת תקנות הנגישות בתחום ההשכלה הגבוהה, וכן יחד עם המרכז הארצי לבחינות והערכה לבדיקת התאמת הבחינות הפסיכומטריות לנבחנים חרשים וכבדי שמיעה.

אנו מבקשים את כוחכם על מנת לסייע לנו בהמשך מימוש מטרותינו!

– הודות למאבק של המכון לקידום החירש לתיקון האפליה- התקבלה א.י. ללימודי רפואת שיניים לאחר שנדחתה על הסף עקב הירידה בשמיעה, וכיום היא בדרכה לשנה השניה ומצליחה בלימודיה!

– המכון לקידום החרש נרתם לסייע לסטודנטית סיגלית לוי במאבקה לזכות לנגישות בלימודים -במכללת ורצברגר. מקרה של הפרה בוטה של הזכות לנגישות. על ידי פנייה לארגון "בזכות"- המאבק עלה לסדר היום בתקשורת והוכתר בהצלחה!

– המכון לקידום החרש בשיתוף המרכז הפסיכומטרי "סטודנט" פועל להתאמת הבחינות הפיסכומטריות על מנת לצמצם את ההדרה ולאפשר לצעירים חרשים וכבדי שמיעה הזדמנות שווה להתקבל למוסדות ההשכלה הגבוהה. לאחרונה מינה המרכז הארצי לבחינות והערכה את המכון לקידום החרש להוביל תהליך של בחינה ובדיקת הנושא !

היו שותפים ל"אני המאמין" של המכון לקידום החירש בחתירתו לשוויון אמיתי בחברה, ולהמשך פועלו למען הטמעה מלאה ויישום זכותם של הצעירים החרשים וכבדי השמיעה לשוויון ונגישות בהשכלה.

תרומתכם תגדיל את מספר הסטודנטים החירשים וכבדי השמיעה השואפים ללמוד באקדמיה אך אינם יכולים מפאת היעדר הנגישות וההתאמות במוסדות הלימוד.

כל תרומה שלכם תאפשר לנו לסייע לצעירים חרשים וכבדי שמיעה לממש את חלומם ואת זכותם לרכוש השכלה ,למצות את יכולותיהן ולשבור את מעגל החיים בשולי החברה.

אם ברצונכם לתרום למרכז ההשכלה של המכון לקידום החרש – לחצו כאן