ביטוחים

תביעת ביטוח סיעודי – כדי שתקבלו את הכסף שמגיע לכם

תביעת ביטוח סיעודי

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אף אחד לא שש לשלם כספים, בטח אם אפשר להימנע מכך, או לפחות לדחות זאת. לעיתים נראה כי חברות הביטוח, אותן חברות שכל תפקידן הוא לשלם למבוטחים בעת הצורך ולפי החוזה, הביאו את יכולת ההתחמקות מתשלום ואת גרירת תשלומי הפיצויים לכדי אומנות של ממש. ללא תביעת ביטוח סיעודי מקצועית וקשוחה סביר להניח כי תתקשו לקבל את הכסף שמגיע לכם כדין.

אין מה לכעוס ואין מה להתמרמר על המצב. יש מספיק קשיים גם ככה. מדובר עבורם במשחק של מספרים, לא של אנשים, וכך פועל העולם הקפיטליסטי בחברות הגדולות. אתם לא צריכים להתעסק עם זה בכלל. כעת הזמן שלכם והאנרגיה שלכם צריכים ללכת לעבר תמיכה באדם הסיעודי הדורש את אהבתכם ועזרתכם, תוך שאתם מתחילים למצוא את עצמכם מחדש בתוך הסיטואציה המאתגרת שלפניכם.

תנו לאיש מקצוע להשיג עבורכם את הפיצוי

תביעה כשמה כן היא, ולתבוע זה לא דבר שרובנו עושים ביום-יום. מי שכן עושה זאת אלו אנשי מקצוע בתחום המשפטי, עורכי דין אשר מעבר להיות עורכי-דין, הם גם מתמחים באופן ספציפי מאוד בתביעות של ביטוח סיעודי.

ניהול נכון של תביעה לביטוח הסיעודי חייב לקחת בחשבון:

  1. הכרות עם תנאי הפוליסה – את זה עדיף לעשות כמובן במעמד החתימה על הפוליסה, אך בהתחשב באופי הטקסט ובעובי החוזה מרבית האנשים לא מצליחים לעשות זאת, ומסתמכים על "המילה" של סוכן או סוכנת הביטוח שלהם או במה שהם למדו מהשיחה עם חברת הביטוח. אם גם אתם כמו הרוב, ואתם לא לגמרי יודעים מה מגיע לכם ומה לא, אז הגיע הזמן לצלול לעומק ולהתחיל להתעניין גם באותיות הקטנות ביותר, כדי לדעת בדיוק מה מגיע לכם, אפילו אם זה מנוסח בצורה מעורפלת תוך שימוש במונחים שאינם נגישים לכם. (לכן בין היתר יש להיעזר באיש מקצוע).
  2. בניית תיק – תיק הוא בעצם אוסף של מסמכים. כשאתם חמושים בידע אודות הדרך הנכונה להגיש את התביעה שלכם, וזאת על רקע קריאה מדוקדקת של הפרטים הקטנים בפוליסה עליה אתם (או החולה הסיעודי) חתומים. התיק חייב לכלול את מלוא המסמכים ללא יוצאים מן הכלל, שכן כל מסמך שנמצא לקוי או לוקה בחסר מסיבה זו או אחרת, שגיאה, מחסור בחתימה או חותמת וכיו"ב, עלול להפוך לעילה (שלא לומר תירוץ) לדחיית התיק שלכם בחברת הביטוח.
  3. הגשת התביעה – כאן הגיע הזמן להגיש את אוסף המסמכים ולפתוח את התיק מול חברת הביטוח. אתם בעצם צריכים להגיש דרישה מנומקת לקבלת הביטוח המובטח לפי תנאי הפוליסה, וזאת בגיבוי תיק המסמכים מהסעיף הקודם.

אתם בהחלט יכולים לבצע תביעת ביטוח סיעודי בעצמכם. העניין הוא שהדבר לא קל ולא פשוט, גם ללא נסיבות החיים המורכבות שהתגלו כעת עם המצב הסיעודי. לכן ההמלצה היא לפנות מראש לעורך דין בהתמחות בתביעות של ביטוח סיעודי, ולדעת שאתם בידיים טובות, תוך שאתם מתפנים להתמודד עם סיטואציות החיים המורכבת.

תפריט נגישות אתר