בריאות ורפואה

ציפון חודרנית מה הטיפול המומלץ? - הכל על טיפול בציפורניים חודרניות

ציפורן חודרנית מה הטיפול המומלץ

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אם יש לכם ציפורן חודרנית, זה יכול להיות מקור לכאב ואי נוחות. למרבה המזל, קיימים בישראל מספר טיפולים לציפורניים חודרניות.

משימוש באנטיביוטיקה ועד ניתוח, בואו נסתכל על כמה מהטיפולים המומלצים למצב שכיח זה.

כאן בישראל יש כמה אפשרויות שונות שיעזרו לכם לעמוד על הרגליים.

המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על הטיפולים המומלצים עבור ציפורן חודרנית בישראל ומה אתם יכולים לעשות כדי להבטיח החלמה מהירה.

אפשרויות טיפול שמרניות

ברוב המקרים של ציפורן חודרנית ניתן לטפל באופן שמרני באמצעות תרופות ושיטות לא פולשניות. אלה כוללים השריית כף הרגל במי מלח חמים או מריחת אנטיביוטיקה מקומית כמו לדוגמה - משחת Mupirocin.

הרופא שלכם עשוי גם להמליץ לכם לנעול נעליים עם קופסת אצבעות רחבה ולהימנע מפעילויות הגורמות לגירוי או לחץ על כפות הרגליים. טיפול מסוג זה בדרך כלל מספיק לטיפול במקרים קלים של ציפורן חודרנית.

אפשרויות טיפול כירורגי

במקרים חמורים יותר של ציפורניים חודרניות, הרופא שלכם עשוי להמליץ על אפשרויות טיפול כירורגיות כגון אבולציה או כריתת מטריקטומיה.

Avulsion כולל הסרת צלחת הציפורן כולה וניתן להשתמש בה כאשר הזיהום הוא מקומי. כריתת מטריקטומית, לעומת זאת, כוללת הסרת חלק ממטריצת הציפורן (האזור שבו מקור הציפורן).

הליך זה מונע מציפורן חדשה לצמוח במקומה וניתן להשתמש בה כאשר הזיהום נפוץ או חוזר. שני ההליכים נעשים בדרך כלל בהרדמה מקומית ודורשים זמן החלמה מינימלי.

טיפול רפואי מקצועי

אם הציפורן החודרנית שלכם חמורה או גורמת לכאב קיצוני, אז עדיף לפנות לטיפול רפואי מקצועי בהקדם האפשרי. הרופא או הפודיאטר שלכם יוכלו להעריך את חומרת הציפורן החודרנית שלכם ולהמליץ על דרך הפעולה הטובה ביותר לטיפול.

בהתאם לחומרת מצבך, הם עשויים להמליץ על שיטות לא ניתוחיות כגון השריית הרגליים במים חמים או מריחת משחה אנטיביוטית. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיהיה צורך בניתוח כדי להסיר את החלק הפגוע של הציפורן.

מתי לפנות לטיפול רפואי?

אם אתם חווים כאב, אדמומיות, נפיחות או ניקוז סביב הציפורן שלכם, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי. חשוב גם לציין שאם יש לכם סוכרת או כל מצב רפואי בסיסי אחר שעלול להשפיע על הריפוי, עליכם להתייעץ עם הרופא שלכם לפני שתנסו כל אפשרות טיפול עצמי לציפורן החודרנית שלכם.

תרופות סבתא

אם אתם מחפשים גישה טבעית יותר לטיפול בציפורן חודרנית, אז ישנן מספר תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן ביעילות.

תרופה אחת כזו היא השריית הרגליים במים חמים עם מלחי אפסום מתווספים לתוכם; זה עוזר לרכך את העור ומקל על קצה הציפורן לצמוח החוצה מבלי להיות מכווץ על ידי הרקמה הסובבת.

אתם יכולים גם למרוח מיץ לימון ישירות על האזור סביב הציפורן שלכם כל בוקר ולילה; זה עוזר להדוף כל חיידק שעלול להיות נוכח כמו גם להפחית דלקת ולקדם צמיחת תאים בריאה. לבסוף, הנחת חתיכת צמר גפן קטנה בין הבוהן הפגועה לשכנתה יכולה גם לעזור להפחית את הגירוי עד להחלמה מלאה.

לסיכום המאמר בנושא ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית עלולה להיות כואבת ולא נוחה אך למרבה המזל ישנם מספר טיפולים הזמינים למצב זה בישראל החל מטיפולים שמרניים כגון אנטיביוטיקה והשרייה במי מלח חמימים ועד טיפולים כירורגיים כגון אבולציה או כריתת מטריקטום הדורשים זמן החלמה מינימלי.

אם יש לכם שאלות כלשהן לגבי אפשרויות טיפול מומלצות עבור ציפורן חודרנית בישראל, עדיף לדבר עם הרופא שלכם שיוכל לספק ייעוץ מותאם אישית בהתאם למצבכם האישי.

עם אפשרויות טיפול נאותות, אתם אמורעם להיות מסוגלים לפתור במהירות את כל הבעיות הקשורות עם ציפורן חודרנית בבוהן ולחזור למסלול עם פעילות קבועה שוב בקרוב!

תפריט נגישות אתר