הצגת ילדים חדשה –"נסיך תרנגול"
נובמבר 23, 2010
ערב בסימן נשי – אלבום תמונות
נובמבר 23, 2010
הצג הכל

לנשים יש אנרגיה המדהימה גברים
הן מסוגלות לטפל בבעיות וקשיים ותוך כדי להישאר שמחות ואוהבות.
הן מחייכות כשהן רוצות לצעוק, שרות כשהן רוצות להזיל דמעה, בוכות כשהן שמחות וצוחקות כשהן עצבניות.
הן ילחמו עבור מה שהן מאמינות בו,
הן לא יקבלו לא כתשובה כשהן חושבות שיש פתרון טוב יותר.
הן אוהבות ללא תנאים
הן בוכות כשילדיהם מצליחים
הן שמחות על מזלם הטוב של חבריהן
הן שמחות כשהן שומעות דיבורים על לידה או נישואים
ליבן נחבל כאשר חבר נפטר
הן סובלות מאובדן של אדם יקר
הן חזקות כשהן חושבות שאין להן יותר אנרגיה
הן יודעות שחיבוק ונשיקה יכולים לרפא לב פצוע.

אין ספק שבכל אישה יש פגם קטן
והוא
הן שוכחות מה הן באמת שוות.

והן שוות.

 

את הטקסט הזה הקראתי בערב הנשים שארגן חוג הידידים של המכון. ערב הנשים שהתקיים ביום שלישי ה-16 לנובמבר הוקדש לנו הנשים. והוא שם דגש על העצמת נשים בכלל והעצמת נשים חירשות בפרט.
השימוש בביטוי העצמה נשית הפך להיות נפוץ בשנים האחרונות. תהליך העצמה הוא למעשה תהליך שכל אישה יכולה לעבור, תהליך שבו היא בוחנת את עצמה וסביבתה ומגלה עוצמות חזקות וחדשות שלא ידעה עליהן קודם. מטרת העצמה הנשית היא לעזור לנשים להרחיב את מודעותן ולהתחבר לעוצמה ולכוח שלהן כנשים על מנת שיוכלו לנהל חיים מאוזנים עם עצמן.
עם השנים מעמד האישה השתנה וכיום אנחנו יכולים לראות נשים רבות תופסות תפקידי מפתח בניהול חברות, בכלכלה, בפוליטיקה, בעסקים, בטכנולוגיה, בבריאות, באומנות ועוד. הנשים מפתחות קריירה עצמאית משלהן ובניגוד לעבר הן שוות זכויות לגבר.

גם במכון לקידום החרש שמים דגש על נושא העצמה נשית וזאת ניתן לראות בסדנאות שהמכון מקיים בנושא העצמה נשית בהן מקבלות הנשים כלים להתמודד עם סיטואציות שונות, וגם בפרויקט נשים מובילות שינוי בקרב האוכלוסייה הערבית הבדואית בנגב ששם מקבלות הנשים הערביות החרשות כלים לעשות שינוי בחייהן.

ומה היה לנו בערב?

כ-100 נשים התקבצו "באשכול פיס" ברמת גן על מנת להציץ לעולמן של הנשים החירשות. הערב התחיל בקבלת פנים וכיבוד קל, אחרי דברי פתיחה עלו לבמה ארבע נשים: שירי, זהבה, דלית ולאה שהן חלק מקבוצת מספרי סיפורים במופע "לראות סיפור" בבימויה של חנה ואזנה. במשחק בשירה ובתנועה ספרו לנו הבנות סיטואציות מחיי היום יום שלהן על ההתמודדות היומיומית של נשים חירשות בחברה. המופע היה מרשים, נוגע ללב, מושקע מאוד, מרגש והמשחק של הבנות היה נהדר. חנה ואזנה עשתה עבודה נהדרת. אחרי המופע עלתה שרה לנסמן למופע יחיד. בפתיחות וברגש המחישה שרה לקהל במעט איך זה להיות אישה חירשת בסיטואציות יומיומיות. בסוף המופע של שרה לנסמן ניתנה לקהל אפשרות לשאול שאלות, והן שאלו, והיו סקרניות, וחקרו ובעיקר היו מוקסמות גם מהערב וגם מהעוצמה שהנשים החירשות שדרו.
לסיום הערב עלתה שירי לשיר סיום. בשפת הסימנים ובתנועה שרה שירי והקהל הצטרף אליה וסימן בשפת הסימנים את מילות השיר. היה מדהים.

הערב היה מוצלח מאוד מהנה מאוד והדים רבים לא אחרו לבוא. הערב השאיר רושם עצום על הנשים בקהל עד כדי כך שרובן דרשו מופע לא רק לנשים אלא לקהל הרחב בכלל.

כל ההכנסות מהערב היו קודש לפרויקט העצמת נשים חירשות.

לאלבום התמונות לחצו כאן