עובדי המכון הופיעו בפני עובדים סוציאליים של עיריית תל אביב

תוכנית הכשרת מדריכים בדרום
יולי 11, 2011
יש 8 מודעות דרושים חדשות
יולי 12, 2011
הצג הכל

במסגרת תוכנית הכשרת הרפרנטים של עיריית תל אביב, עברו העובדים הסוציאליים של העירייה יום עיון שבו הם זכו להכיר מקרוב את אוכלוסיית האנשים החרשים וכבדי השמיעה בתל אביב. ביום העיון, אשר התקיים בבית הלן קלר - "אגודת החרשים", נחשפו העובדים לארגוני חרשים שונים, ביניהם - "מיח"א", "שמע", "בקול", "אח"א", "בית דוד" ו"המכון לקידום החרש".

בפאנל הארגונים, השתתף קובי – חי יעקבי, מנהל אתר "סלע" ועובד "המכון לקידום החרש". קובי הציג בפני באי הכנס מצגת קצרה אשר מפרטת את מגוון הפעילויות הנרחב שבו עוסק המכון: סיוע לסטודנטים חרשים וכבדי שמיעה בהשתלבות בלימודים האקדמיים, פרוייקט "נשמע מצוין", אשר עוזר לאנשים חרשים וכבדי שמיעה למצוא עבודה ולקחת חלק במעגל היצרני.

פרוייקטים של עבודה עם הקהילה, במסגרת של סדנאות ועבודה יחידנית, דוגמת "מודל הצלחה" והצגה לעומק של תכנית "מסירה", כדוגמה לפרוייקט שכזה. ולבסוף, הצגת "אתר סלע" כמקום מפגש ווירטואלי ייחודי, אשר מספק לאדם החרש מידע על זכויות, שיפורים טכנולוגיים, אירועים שונים וידיעות חדשותיות רלוונטיות.

בתום ההרצאה הוקרן לעובדים הסוציאליים סרטון התדמית של המכון לקידום החרש.

מאוחר יותר באותו היום הופיעה בפני העובדים הסוציאליים גם גל רוקניאן, אשר העבירה הרצאה בנושא "אשת מקצוע חרשת – מבט משני צידי המתרס". במסגרת ההרצאה הציגה גל את הקונפליקטים שבהם היא נתקלת לא אחת כאשה חרשת מצד אחד, וכאשת מקצוע אשר עובדת עם חרשים (ומול קהילת השומעים), מן הצד השני.

בסיום יום העיון הציגה אסתר גולדבלט, קלינאית תקשורת אגף השיקום במשרד הרווחה, את שירותי דמי התקשורת וסל התקשורת (אשר אותם יכולים הזכאים לקבל, דרך מרכז סלע).

אנחנו מודים לעיריית תל אביב שהזמינו אותנו להשתתף ביום העיון ומאחלים לרפרנטים עבודה קלה, נגישה ומבינה יותר, עם ומול קהילת החרשים וכבדי השמיעה.