ספר חדש: מאת נורה אלן גרוס – כולם כאן דיברו שפת סימנים

פעילות המכון למען שוויון בנגישות
יוני 15, 2009
ביום חמישי הקרוב זה קורה! מספרי הסיפורים בשבוע הספר העברי
יוני 15, 2009
הצג הכל

שנים רבות לפני שהוטבעו המילים "נגישות", "סביבה נגישה" ו "הנגשה" וחדרו לתודעתנו, שנים רבות לפני שהתחלנו לתת דעתנו לקשר שבין שמיה לבין תקשרת, ובין חרשות לבין נגישות חיה לה קבוצה מעורבת של שומעים וחירשים ולמדה, כדבר המובן מאליו, שאפשר גם אחרת.

 

לכבוד שבוע הספר מבצע !

כל הרוכשים ספר זה עד תום שבוע הספר ומציינים במעמד הרכישה כי הם הופנו מאתר "סלע" של המכון לקידום החרש, יזכו ל 30% הנחה!

 

 

הספר מספר את סיפורה של העיירה "מרת'ז וויניארד" שבארה"ב, ושל הקהילה אשר כל תושביה סימנו (כלמור, "דיברו" בשפתם של החרשים, שפת הסימנים האמריקנית). בזכות שפתם המשותפת, יצרו השומעים והחירשים קהילה פתוחה ושיוויונית אשר איש בה לא התייחס אל החירשות כאל נכות.

קיומה של שפה משותפת איננו רק הצורך של דוברי שפת מיעוט זו או אחרת, אלא גם אמצעי המאפשר לנותני שירות למלא את חובתם ומאפשר לכולנו לתקשר באופן טבעי ובלתי אמצעי, ואף על פי כן, רק לעיתים נדירות נוצרת קהילה החוצה באורח כל טבעי ופשוט, את החיץ שמציב הפער הלשוני.

המכון לקידום החרש מברך על יציאת התרגום של ספר זה בשפה העברית ומזמין אתכם לרכוש את הספר ישירות מהוצאות כרמל, ולהתרשם מחוויה שונה וייחודית. רוצים ללמוד את שפת הסימנים הישראלית ולפתוח צהר לקהיליית האנשים החרשים בארץ? אף פעם לא מאוחר! הרשמו כבר עכשיו לקורסים בשפת הסימנים של המכון לקידום החרש

להזמנת הספר – הוצאת כרמל
טלפון – 02-6540578
פקס – 02-6511650
עלות הספר 68 ש"ח.