נציגי המכון לקידום החרש השתתפו בכנס של האגף לקידום שוויון בהסתדרות

מירית חיון ואורית זולברג מצטלמות מחויכות במהלך פגישת יעוץ במכון לקידום החרש
מירית חיון הגיעה אלינו מיואשת ויצאה מאושרת!
דצמבר 7, 2017
ילדים לומדים את שפת הסימנים בכיתה
הוראת שפת הסימנים לכיתות ג' בהרצליה
דצמבר 13, 2017
הצג הכל
מרוות ועובידה חביבאללה, נציגי המכון, על רקע של שלט הכנס

הכנס השלישי של מטה המאבק לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות בחברה הערבית התקיים בתחילת חודש דצמבר 2017 במלון לאונרדו פלאזה בטבריה ונציגי תכנית "מסירה", שמפעיל המכון לקידום החרש, השתתפו בכנס.

 

המכון לקידום החרש השתתף בכנס, ונציגים שלנו בתכנית "מסירה", שהמכון מפעיל בחברה הערבית, מרוות ועובידה חביבאללה , בוגרי התוכניות , העבירו סדנא נגישות במערכת הבריאות עם טעימה חווייתית בשפת סימנים.
תגובות של משתתפי הסדנה: הבנתי שהשמיעה היא לא הכל, ואפשרי לתקשר בכל דרך. "היום הבנתי שיש הרבה מיתוסים ודעות קדומות ואנשים חרשים וכבדי שמיעה הם חלק מהחברה הכוללת".

 

בסדנה, שיתפו עובידה ומרוות את באי הכנס בסיפורים על חוסר נגישות במערכת הבריאות, קושי במציאת שירותי תרגום, התערבות של בני המשפחה בתהליכים רפואיים והדגישו לקהל – שהם אנשים עצמאיים שעומדים ברשות עצמם והם מקבלי ההחלטות ולא אחרים.

 

לסיכומו של יום- הכנס יצאו המשתתפים עם תובנות חדשות לגבי האנשים החרשים וכבדי השמיעה בחברה הערבית. למשל תובנות הקשורות לתקשורת עם אנשים חרשים וכבדי שמיעה (קשר עין, שפת הסימנים ושימוש במתורגמן), תובנות הקשורות לנגישות במערכת הבריאות, גם לסביבה השומעת וגם לאנשים החרשים וכבדי השמיעה ובנוסף, תובנות לגבי מקומם של האנשים החרשים וכבדי השמיעה בחברה הערבית.