שירותי מיזוג אוויר

מערכות טיהור אוויר לתעשייה שנושמת טוב יותר

מערכות טיהור אוויר

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

בתעשיות השונות, ישנם מפעלים אשר כחלק בלתי נפרד מעבודתם, עושים שימוש בחומרים מסוכנים ואף פולטים חומרים כאלו שעלולים לסכן הן את העובדים והן את פעילות המכונות במפעל. כדי להפחית את הסיכון וליצור סביבה בריאה ומאוזנת יותר לנשימה, קיימות מערכות טיהור אוויר מיוחדות לתעשייה. תפקידן הוא לסלק מזהמים וחלקיקים מהאוויר במפעלים, מחסנים וסביבות תעשייתיות אחרות, ולאפשר לבני האדם במקום לנשום טוב יותר, ולמכונות לפעול טוב יותר. 

מערכות טיהור אוויר – אילו סוגי חלקיקים הן יכולות לסנן?

מערכות טיהור אוויר תעשייתיות פועלות בקנה מידה רחב יותר בהשוואה למערכות הביתיות, ומותאמות לטפל בזרימת אוויר המאופיינת במזהמים מורכבים יותר הנישאים באוויר. כאשר בריאות העובדים ויעילות הפעילות התעשייתית נמצאות בראש סדר העדיפויות, פתרונות אלו אינם רק יעילים אלא חיוניים לשמירה על תקני איכות גבוהים. כאמור, מערכות עמידות מתקדמות אלו מתוכננות לסנן מגוון זיהומים רחב:

  • חלקיקי אבק
  • אדי כימיקלים
  • חלקיקי עץ קטנטנים
  • ועוד

כך, מערכות אלו הן חלק בלתי נפרד מתעשיות הייצור, העץ, המתכות והכימיקלים; תעשיות הפולטות מזהמים שונים כחלק בלתי נפרד מתהליכי העבודה שלהן. אם לא יסננו את החלקיקים האלו, הם עלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות – אלרגיות, בעיות נשימה, ואף בעיות אחרות ארוכות טווח לעובדים הנחשפים אליהם באופן קבוע. 

בנוסף להשלכות הבריאותיות, לאיכות אוויר ירודה יכולה להיות השפעה משמעותית על ביצועי הציוד ואריכות ימיו. חלקיקים באוויר עלולים להצטבר על מכונות ומכשירים אחרים ולפגוע בהם מבפנים. כך, הדבר ייצור צורך בלתי נגמר בתיקונים וטיפולים, זמני השבתה ארוכים שיפגעו ברצף העבודה ועוד. מטרתן של מערכות הסינון היא למנוע תקלות כאלו ולהבטיח תפקוד שוטף של המכשור במפעל. 

יתר על כן, שמירה על תקני איכות אוויר מטרתה לוודא כי המפעל עומד בתקני בטיחות ולהימנע מקנסות או ואף אפשרות סגירה. כלומר, הדבר מעיד מחויבות לקיימות סביבתית ולאחריות תאגידית, שהיא חשובה יותר ויותר לצרכן, לבעלי העניין וכמובן לעובדים. 

מסננים את האוויר – יוצרים סביבת עבודה פרודוקטיבית יותר 

איך שלא נביט על כך, מערכות טיהור אוויר יעילות בסביבות תעשייתיות מצליחות להשפיע משמעותית על בריאות העובדים ועל הפרודוקטיביות הכוללת. אוויר נקי משמעותו פחות מזהמים באוויר, ופחות בעיות בריאותיות שהיו עלולות להיווצר במידה והיו יותר מזהמים באוויר. אוויר נקי נקשר ישירות לתפקוד קוגנטיבי גבוה יותר, ריכוז ומורל – שכן העובדים כולם מודעים לכך שמקום העבודה שם אותם בראש סדר העדיפויות. 

כאשר גם העובדים מתפקדים היטב ובמקביל, גם המכשור המתקדם במקום העבודה שומר על רצף ללא תקלות, נוצרת סביבת עבודה פרודוקטיבית הרבה יותר ממנה כולם מרוצים, ללא יוצא מהכלל. לכן, אם גם אתם עומדים בפני הקמת עסק תעשייתי או שאתם חשים שהגיע הזמן לשדרג את הסביבה הקיימת, בידקו על מערכות טיהור אוויר מתקדמות ובואו לעשות שינוי אמיתי במקום העבודה. 

תפריט נגישות אתר