מכתב תודה מס.ג
אפריל 18, 2017
מחמוד אבו פני – למה נגישות חשובה לי?
אפריל 20, 2017
הצג הכל

שמי אורן שריג, אני בת 28, בוגרת תואר ראשון מאוניברסיטת ״לאודר ביזנס סקול״ בווינה.
דרכי עם המכון לקידום החרש החלה בגיל 22 כאשר ניסיתי להתקבל לתואר ראשון במשפטים במכללה למנהל.

עקב לקות השמיעה שלי לא הגעתי לציון מספק בבחינת הפסיכומטרי ולכן הייתי צריכה עזרה חיצונית ופניתי למכון. בחורה מקסימה בשם ננה ליוותה אותי בדרכי לוועדות החריגים של המכללה ובזכות המלצותיה ומאמציה התקבלתי לתואר ראשון במשפטים.

לאחר מספר חודשים קיבלתי הצעה ללמוד בווינה, הגשתי טפסים, עברתי ראיונות והתקבלתי. סיימתי את התואר עם ממוצע 88 לאחר שלמדתי באנגלית ולקחתי קורסי שפות נוספות בספרדית וגרמנית.

בזכות ננה והביטחון העצמי שהשרתה בי במהלך כל תקופת הליווי, היה לי את האומץ לעשות את המהלך ולהילחם על הגשמת חלומותיי ללמוד בחו״ל למרות המגבלות וללא כל נגישות הקלות או עזרה מביטוח לאומי אשר מגיעים לסטודנט לקוי שמיעה בארץ.

דרכי עם המכון לקידום החרש המשיכה כאשר ביקשתי להירשם לתואר שני למצטיינים באוניברסיטת בן גוריון. התקשרתי למכון בידיעה שננה איננה נמצאת עוד וענתה לי אישה מקסימה ואדיבה בשם אורית זולברג אשר הזמינה אותי לפגישה על מנת להבין איך ניתן לעזור לי.

בזכותה ובזכות מאמציה הרבים והשקעתה הבלתי נלאית, זימנו אותי לראיון ולאחר מבחנים – התקבלתי לתוכנית. אורית דיברה עם גורמים רבים באוניברסיטה ובדיקן הסטודנטים ונלחמה איתי את המלחמה לזכויותיי לקבל את ההכרה להיותי לקוית שמיעה.

אין לי מילים להסביר את הוקרת התודה הענקית למכון. בזכות הלחימה הבלתי נגמרת של האנשים המדהימים שעובדים שם אלפי לקויי שמיעה בישראל זוכים לקבל הנגשה והכרה במוסדות האקדמאיים וזוכים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה. לעובדה זו ישנה חשיבות רבה לאיכות חיינו.