מהנעשה בכנסת
יוני 12, 2011
פרס ספרותי חשוב לגונן נשר, סופר כבד שמיעה
יוני 16, 2011
הצג הכל

דליות, המוכרת כמעט בכל בית בישראל כ"סופר נני" מתוכנית הטלוויזיה, העבירה הרצאה מרתקת בנושא "ההורה המודרני והילד הדמוקרטי, אשר הונגשה ייחודית לאנשים חרשים וכבדי שמיעה, הן באמצעות תרגום לשפת הסימנים ותמלול על מסך ענק, והן באמצעות התכנים, אשר התייחסו בנוסף לבעיות שעמן מתמודד כל הורה בן זמננו, גם לבעיות ייחודיות שעולות מהקשר המורכב שבין הורים חרשים וכבדי שמיעה, לילדיהם השומעים.

כך התייחסה מיכל לבעיות של סמכות הורית, למגילת זכויות הילד – ולזכויותיו המרובות של הילד המודרני, לצד העדר כמעט מוחלט של חובות מצידו, הפעלת מניפולציות, חוסר יכולת של ההורים המודרניים להתמודד עם ילדים באופן סמכותי (ובהקבלה, הדרך שבה הורים בעבר התמודדו עם ילדיהם).

ההרצאה המרתקת הונגשה לאנשים חרשים וכבדי שמיעה, באמצעות תרגום סימולטני לשפת הסימנים ותמלול (הקלדה) על מסך גדול. בתום ההרצאה הוקדש מקום לשאלות ותשובות, כאשר הורים חרשים וכבדי שמיעה, מדברים על הנושאים המציקים להם ומקבלים תשובות ממוקדות ממיכל.

ביציאה מן האולם ניתן היה לקבל חתימה והקדשה של ה"סופר נני".

אנו רוצים לנצל את ההזדמנות להודות למיכל דליות על ההרצאה הנפלאה והמעשירה, לצוות עובדי המכון לקידום החרש על הרמת האירוע וכמובן, לאורחים מן הקהילה שהגיעו, השתתפו ונהנו.

 

צילומים: קובי חי יעקבי וסיגל פיקס