יום עיון בנושא מתורגמנות לשפת הסימנים: זכויות אדם -> הנגשה -> מימוש עצמי
מאי 2, 2011
המכון לקידום החרש יהיה בחופש עד יום רביעי
מאי 8, 2011
הצג הכל

חברת הסטארט-אפ הישראלית דרימזון פיתחה מוצר חדש המיועד לציבור החרשים ולקויי השמיעה. המוצר, הקרוי לייטאון, מתריע לחרשים וכבדי השמיעה באופן מיידי על קבלת מסרון בטלפון הנייד שלהם, גם כשמכשיר הטלפון אינו צמוד לגופם, ובכך משפר את איכות חייהם, ומפחית את חשיפתם לקרינה סלולרית.

הלייטאון הוא מכשיר אמין ופשוט להפעלה, הנראה כמעמד יוקרתי ומעוצב לטלפון הנייד, אך למעשה מכיל בתוכו טכנולוגיה חדשנית. כאשר מגיעה לטלפון הנייד הודעה או שיחה, המכשיר מאיר באור כחול בוהק, המהבהב ונראה למרחוק, עד שהמשתמש מבחין בשיחה או בהודעה שלא נענו ומאפס את היחידה.

כחלק מעיצובו היחודי, עריסת המכשיר בנויה בזוית נוחה המאפשרת הנחת הטלפון הנייד בתוכה וסימון בשפת הסימנים בשתי הידיים.

המכשיר קל ונייד, וניתן לשאת אותו לכל מקום, או למקמו בחדרים שונים בבית או במשרד. כמו כן אינו דורש כל התקנה או חיווט, ומופעל ע"י סוללות.

לייטאון מיועד לפעול כמכשיר עצמאי, ובנוסף תומך בקישוריות למערכות איתות אלחוטיות קיימות הנפוצות לשימוש בידי קהילות החרשים וכבדי השמיעה בעולם, כגון פלאש, כרית רוטטת או משדר.

המוצר זכה להכרה בינלאומית הן מצד חברות המתמחות במיכשור עזר לחרשים והן על ידי משתמשי הקצה ברחבי אירופה, אסיה ואמריקה, וכבר משווק כיום בהצלחה בגרמניה, יפן, איטליה ואנגליה. ניתן להשיג בישראל דרך חברת שטיינר