רהיטים

לעבודה נקייה ואיכותית: הכל על ריהוט מעבדה

Closeup Of Convenient Operation Kitchen Hood With Toggle Modes

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

בחירת הריהוט הנכון למעבדה אינה רק עניין של אסתטיקה; זהו אלמנט קריטי המשפיע על הפונקציונליות והבטיחות בסביבת עבודה שלעתים, נחשבת למסוכנת יחסית עבור העובדים. בין אם אתם מבצעים ניסויים, מלמדים סטודנטים או מפתחים מוצרים חדשים, הריהוט במעבדה חייב לעמוד בקריטריונים ספציפיים שמטרתם ליצור סביבה פרודוקטיבית ובטוחה. החל מארונות ועד קולטי אדים ואפילו כיסאות, לכל פריט במעבדה יש חשיבות.

הצעד הראשון הוא להבין את צרכי המעבדה

לפני שצוללים לרכישת ריהוט מעבדה, כדאי לקחת צעד אחורה כדי לבצע הערכה של סביבת העבודה. קחו בחשבון את סוג העבודה, הכימיקלים והציוד וזכרו שלכל מעבדה תנאים וצרכים משלה:

  • ריהוט מחומרי גלם איכותיים - כשמדובר בריהוט מעבדה, עמידות היא עניין שאינו נתון למשא ומתן. כיסאות, שולחנות, ארונות ומדפים באיכות גבוהה צריכים לעמוד בפני משקל כבד, חשיפה לחומרים כימיים ובלאי הנובע ממשימות יום יומיות. חומרים כמו פלדת אל-חלד, אפוקסי ותרכובות פנוליות הן אפשרויות פופולריות מכיוון שהן עמידות בפני קורוזיה, חום ודליפות כימיות, ומבטיחים אריכות ימים ובטיחות.
  • אפרופו בטיחות - בטיחות היא בעלת חשיבות עליונה בסביבת מעבדה. כך, מעבר לחומרי הגלם כדאי לבחור בריהוט שימנע ככל האפשר תאונות. למשל, ריהוט בעל קצוות מעוגלים, אפשרות לכיוון הגובה, ועוד. אכן, ארגונומיה ממלאת גם היא תפקיד חשוב ברווחת העובדים במעבדה וכל אלו יחדיו, יוצרים סביבה שקל לעבוד בה ובעיקר, לשמור על ריכוז. אלמנט חיוני מאין כמוהו כשעובדים עם חומרים מסוכנים.

תפקידן של מנדפים במעבדות

אי אפשר לדבר על ריהוט מעבדה מבלי להזכיר את המנדפים. מדובר במכשור שתפקידו להשפיע על הבטיחות בסביבת העבודה והוא מגיע בסוגים שונים, כולל מנדפי אדים, מנדפי זרימה למינרית וארונות בטיחות ביולוגיים. מטרת המנדפים היא לשאוב אדים מסוכנים, לנקות את האוויר במעבדה ולהבטיח סביבת עבודה בריאה ובטוחה מכל בחינה לעובדים במקום.

המנדפים של חברת Topair הם דוגמה מצוינת לאיכות וטכנולוגיה, העונים על הצרכים המגוונים של מעבדות בתעשיות שונות. הם ידועים במבנה חזק, עיצוב ארגונומי והעובדה שהם עומדים בתקני בטיחות בינלאומיים במלוא מובן המילה.

כמה מילים אחרונות על ריהוט למעבדה שכדאי לקחת בחשבון

עבודה במעבדה, משמעותה לעתים עיסוק בחומרים מסוכנים אשר יש לנהוג בהם בזהירות המרבית. לשם כך, מלבד ריכוז גבוה וידע, יש ליצור סביבת עבודה מדויקת. אין ספק, השקעה בציוד מעבדה איכותי ומתקדם משמעותה מתן עדיפות לבריאות העובדים. כך, נוצרת התחושה שמקום העבודה רואה אותם, והתפוקה בהתאם. כלומר, הן העסק והן העובדים מרוויחים מהתאמת המעבדה ככל האפשר לצרכיהם ולצרכי העסק.

כך, כשאתם מחפשים אחר הריהוט המדויק למעבדה, חפשו גם חברה כמו סטטיטק, הגמישה ומתאימה את מוצריה לדרישות הלקוח בכל היבט, ומבינה שלכל מעבדה צרכים ייחודיים משלה. היכנסו לאתר ובואו לשדרג את סביבת העבודה: https://www.statitech.co.il/

תפריט נגישות אתר