כללי

למי מיועדים תרגילי קיגל ומה התועלת מביצועם?

Woman 2573216 640 3 1

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

   

תרגילי קיגל, הנקראים על שם ד"ר ארנולד קיגל, הם סט של תרגילים המכוונים לשרירי רצפת האגן. תרגילים אלה כוללים כיווץ והרפיה של השרירים התומכים בשלפוחית ​​השתן, הרחם והרקטום. תרגילי קיגל מומלצים למגוון רחב של אנשים, במיוחד אלה שעשויים להפיק תועלת משיפור השליטה בשלפוחית ​​השתן, בריאות מינית משופרת, התאוששות לאחר לידה, יציבות הליבה ותפקוד טוב יותר של המעיים.

תרגילי קיגל לנשים

אחת הקבוצות העיקריות שנהנות מתרגילי קיגל היא נשים, במיוחד אלו שחוו הריון ולידה. הריון ולידה עלולים להחליש את שרירי רצפת האגן, מה שמוביל לבעיות כמו בריחת שתן וצניחת איברי האגן. תרגילי קיגל יכולים לעזור לחזק את השרירים הללו, להפחית את הסיכון למצבים כאלה ולסייע בהתאוששות לאחר לידה.

גברים יכולים גם להפיק תועלת מתרגילי קיגל, במיוחד אלה שחווים בריחת שתן או הפרעות זיקפה. חיזוק שרירי רצפת האגן יכול לשפר את השליטה בשלפוחית ​​השתן ולשפר את התפקוד המיני על ידי הגברת זרימת הדם לאזור האגן.

תרגילי קיגל למי שעבר ניתוח אגן

אנשים שעברו ניתוח אגן, כגון כריתת ערמונית או כריתת רחם, עשויים גם הם להפיק תועלת מתרגילי קיגל. תרגילים אלו יכולים לסייע בתהליך ההתאוששות ולסייע בהשבת הכוח והטונוס לשרירי רצפת האגן.

יתר על כן, תרגילי קיגל מועילים למבוגרים שעשויים לחוות שינויים הקשורים לגיל בשליטה בשלפוחית ​​השתן ובמעיים. שרירי רצפת האגן יכולים להיחלש עם הזמן, מה שמוביל לבעיות בתפקוד השתן והמעיים. תרגול קבוע של תרגילי קיגל יכול לעזור לשמור ולשפר תפקודים אלה, לקדם עצמאות ורווחה כללית בקרב מבוגרים.

סיכום

 

בסך הכל, תרגילי קיגל מומלצים למגוון רחב של אנשים, כולל נשים, גברים, נשים לאחר לידה, אנשים שעברו ניתוחי אגן, מבוגרים וספורטאים. תרגילים אלו נגישים, קלים לביצוע וניתנים לשילובם בשגרה היומיומית. עם זאת, תמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות, כגון מטפל ברצפת אגן, על מנת להבטיח טכניקה והדרכה נכונה מותאמת לצרכים ולנסיבות האישיות.

 

תפריט נגישות אתר