הרמוניה של ניגודים
מרץ 12, 2009
המכון לקידום החרש לא נח לרגע
מרץ 18, 2009
הצג הכל

טרנד חדש: לומדים לסמן בשפת הסימנים ביקוש גדול ללימוד שפת סימנים במכון לקידום החרש. הקורסים מתקיימים במשך כל השבוע ורשימת ההמתנה ארוכה

המפגש עם הבועה הטלוויזיונית, המתרגמת לשפת הסימנים, מביאה יותר ויותר אנשים, שאין להם שום קשר עם עולם החירשות, ללמוד שפת סימנים. במכון לקידום החרש, מתקיימים בימים אלה במקביל ארבעה קורסים ללימוד שפת סימנים למתחילים, ובשבוע הבא ייפתח הקורס החמישי. בנוסף מקיים המכון לקידום החרש קורס שפת סימנים למתקדמים, בוגרי הקורס הראשוני, ובחודש הבא ייפתח קורס שפת סימנים נוסף למתקדמים. במכון לקידום החרש מציינים כי רשימת ההמתנה ללימוד שפת הסימנים ארוכה.

שפת הסימנים הישראלית (שס"י), השפה הדוממת ביותר, הינה שפתם של החרשים וכבדי השמיעה. בישראל חיים כ-600 אלף כבדי שמיעה, מתוכם 10,000 חרשים, ששפת הסימנים היא שפתם היחידה לתקשורת עם הסובבים אותם. באחרונה התחברו ישראלים רבים, לשפה שכולו שקט, ומבקשים ללמוד את רזי הדיבור בעזרת הידיים. 
 
"אנשים רבים שאינם חרשים, ואין להם כל נגיעה לעולם החירשות, נרשמים לקורסים האלה מתוך עניין ורצון לרכוש שפה נוספת", אומרת יעל קקון, מנהל המכון לקידום החרש. "אנחנו רואים בעיקר התעניינות ורצון ללמוד שפת סימנים אצל צעירים, שרוצים בשביל הכיף לרכוש שפה נוספת. הם אינם מסתפקים במונחי יסוד בשפת הסימנים, אלא נרשמים לקורס למתחילים וממשיכים אחר-כך גם לקורסים הבאים, למתקדמים יותר. זה מאוד מעודד ונותן פתח תקווה לחרשים, שיוכלו לתקשר עם הסביבה השומעת, שלא הייתה נגישה אליהם עד כה, ופותחת בפניהם אפשרויות חדשות ליצירת קשרים ולהרחבת המעגלים החברתיים, גם בקרב החברה השומעת".

בחמש השנים האחרונות, מאז פתח המכון לקידום החרש בקורסים לשפת סימנים למדו למעלה מ-1,000 איש בקורסים לשפת הסימנים. בכל קורס הכולל 14 מפגשים של שעה וחצי כל אחד, (28 שעות אקדמיות), בשעות הערב, משתתפים כ-20 איש, והוא מתקיים במתחם תיכון עירוני ט' בתל-אביב. כל משתתף מקבל ערכה של לימוד שפת סימנים ישראלית ותקליטור, המכיל מילון של שפת הסימנים. עלות הקורס הינה 650 שקל (הנחות לסטודנטים ולחיילים).

הרשמה בטלפון:  03-6311595
במייל: info@dpii.org
לדף קורסים בשפת הסימנים