נגישות יהודית
מאי 16, 2010
סלקום למען החירשים: העובדים ילמדו שפת סימנים
מאי 16, 2010
הצג הכל

מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר לשיווק מכשיר שמיעה חדשני שאינו נראה לעין, אינו כולל מיקרופון או רמקול, ונעזר בעור התוף כדי לקלוט קולות ולשדרם למוח דרך עצב השמיעה. המכשיר מיועד למרבית לקויי השמיעה ומחירו - כ-30 אלף דולר

בשורה ללקויי השמיעה והחירשים: חברת Envoy Medical קיבלה את אישור ה-FDA לשיווק המכשיר Esteem הנסתר מהעין, והמשפר את השמיעה לבעלי ליקוי שמיעה בינוני עד חמור. ההצבעה על אישור המכשיר התקבלה פה אחד ב-FDA, וחברי הוועדה ציינו כי לדעתם מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך.

 בניסויים קליניים שיפר המכשיר משמעותית את סף השמיעה ואת יכולת שמיעת המלים בקרב הנבדקים. נשיא החברה המפתחת, פטריק ספירמן, אמר: "פירושו של דבר שהסובלים מאובדן שמיעה שמקורו בין היתר בעצב השמיעה, שהם 90% מהחירשים, יכולים עתה לזכות בהזדמנות לשמוע טוב הרבה יותר משהעניקה להם כל טכנולוגיה אחרת".  

הדמיית המכשיר בתוך האוזן

 שלא כמו מכשירי שמיעה אחרים, Esteem אינו עושה שימוש במיקרופון או ברמקול. במקום זאת הוא משתמש בתעלת האוזן ובעור התוף כדי לאתר קולות, אותם

הוא שולח אל המוח דרך עצב השמע. הוא עושה זאת באמצעות גירוי מבנה השבלול באוזן. מרגע שהושתל המכשיר, הוא הופך לבלתי נראה לא רק לאחרים, אלא גם למטופל.

  עלות המכשיר והתקנתו בניתוח מגיעה ל-30 אלף דולרים. לטענת החברה, הסוללה מחזיקה מעמד עד תשע שנים בלא צורך להטעינה לפני פרק זמן זה. נותר להמתין כעת שחברת ציוד רפואי תחל לשווק את המכשיר המהפכני גם אצלנו, כך שיושתל בילדים שאיבדו את שמיעתם מוקדם ככל האפשר.

לכתבה המקורית לחצו כאן