בדרך שלנו – לעשייה והצלחה
פברואר 26, 2009
דברי ברכה לשנה החדשה
פברואר 26, 2009
הצג הכל

ערב יום הסטודנט החרש וכבד השמיעה ועם תום החודש הראשון ללימודים בקמפוסים בכל הארץ, אני מבקשת להזמין אתכם לחשוב ביחד, מדוע אנו מציינים וחוגגים את יום  הסטודנט שלנו בנפרד מיום הסטודנט הרגיל. האם הפרדה זו נכונה? האם לא די בכך שננגיש את ימי הסטודנט הרגילים, ופשוט נהיה חלק מאותו יום - כמו כולם? האם יש משהו מיוחד, שאותו אנו מבקשים לציין ביום זה - לעצמנו, לסטודנטים, לקהילת החרשים וכבדי השמיעה, לכל השותפים לעשייה ולחברה הישראלית בכלל?

המכון לקידום החרש מאמין בהשכלה גבוהה כמנוף חברתי, הן ברמה האישית של האדם החרש וכבד השמיעה והן כמנוף לקהילת החרשים וכבדי השמיעה. כראייה על כך יעידו תכניות המכון, שלהן שותפים הסטודנטים והבוגרים שלנו.

בשנת הלימודים הנוכחית הקימו המכון והסטודנטים תא באגודת הסטודנטים, ועל כך כולנו מריעים. מטרת התא היא לפעול למען החברים, כלומר הסטודנטים החרשים וכבדי השמיעה, ולייצג את קהילת החרשים וכבדי השמיעה.
 
אנו מאמינים במכון, כי תהליך שינוי מתקיים כאשר האנשים, הפרטים והקהילה מתמודדים על זכותם להחליט ולפעול בנושאים הנוגעים לחייהם וסביבתם.

בהתאם לכך, אנחנו מאמינים, שהתא וחבריו יכולים לפעול למען הסטודנטים החרשים וכבדי השמיעה, ובכוחות משותפים להשיג את המטרות החשובות בחיי הפרט והקהילה של החרשים וכבדי השמיעה. זוהי החלופה האמיתית לפאסיביות ולבחירה לחיות בשולי החברה הישראלית.

אני מבקשת לברך על הקמת תא הסטודנטים החרשים וכבדי השמיעה