השקעות

כל מה שרציתם לדעת על השקעות נדלן בפורטוגל עבור ישראלים

נדלן בפורטוגל

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

פורטוגל הייתה יעד פופולרי עבור ישראלים המעוניינים להשקיע בנדל"ן. עם הנוף המדהים שלה, הכלכלה המשגשגת והאקלים הנחשק שלה, פורטוגל הפכה לאופציה אטרקטיבית עבור אלה המחפשים למתוח את התקציב שלהם יותר ממה שהם יכולים במדינת מולדתם. במאמר זה נדון מדוע פורטוגל היא המקום המושלם עבור משקיעים ישראלים לרכוש נכס ומה היתרונות הפוטנציאליים שהם יכולים להרוויח מכך.

כמו כן, פורטוגל היא כבר מזמן יעד נחשק עבור ישראלים, אבל רק לאחרונה היא הפכה לאופציה אטרקטיבית להשקעה בנדל"ן. עם הביקוש לנכסים בפורטוגל בעלייה והמחירים ממשיכים להישאר נמוכים, עכשיו זה הזמן המושלם להשקעת נדלן בפורטוגל. בואו נסתכל מדוע זו הזדמנות השקעה כל כך אטרקטיבית.

למה כדאי לחשוב על השקעות נדלן בפורטוגל?

ממשלת פורטוגל מציעה תמריצי מס לזרים שרוכשים נכסים למגורים או מסחריים במדינה. תמריצים אלה כוללים תעריפים מופחתים על מיסי רווח הון, מיסי העברת רכוש ועמלות אחרות הקשורות לרכישת נכס. 

בנוסף, ממשלת פורטוגל מציעה גם היתרי שהייה למי שרוכש נכס בשווי של מעל 500 אלף אירו. היתר זה מאפשר להם לשהות בארץ עד שנה ללא צורך בבקשת ויזה מורחבת או ניירת אחרת.

בנוסף לתמריצים פיננסיים אלו, ישנן סיבות רבות נוספות מדוע השקעה בפורטוגל היא רעיון מצוין. יוקר המחיה נמוך יחסית למדינות אחרות באירופה ואפילו לישראל עצמה - מה שאומר שתוכלו להפיק יותר מההשקעה שלכם כשמגיע הזמן למכור מחדש או להשכיר את הנכס שלכם.

יש גם מגוון של סוגים שונים של נכסים זמינים - מווילות יוקרה המשקיפות על האוקיינוס ועד לדירות בעיר המושלמות להזדמנויות השקעה כגון השכרות לטווח קצר או Airbnb.

היבט נהדר נוסף של השקעת נדלן בפורטוגל הוא שהיא יכולה לשמש כהגנה מפני אינפלציה - שכן ערכי הנכס נוטים לעלות מהר יותר מאשר שיעורי האינפלציה עושים (ברוב המקרים). זה הופך אותה להזדמנות השקעה מצוינת לטווח ארוך שיכולה לספק תשואה עקבית לאורך זמן. 

בנוסף, אם תחליטו מאוחר יותר שאתם רוצים לצאת לגמרי מהשוק, תמצאו את עצמכם עם נכס שחוסל בקלות אם תצטרכו תזרים מזומנים מהיר.

מחירים נמוכים והחזרות גבוהות

שוק הנדל"ן הפורטוגלי ראה עלייה מתמדת בביקוש במהלך השנים האחרונות, אך המחירים עדיין נמוכים יחסית לשווקים אחרים באירופה. השילוב הזה של מחירים נמוכים ותשואות גבוהות הופך את ההשקעה של נדלן בפורטוגל לבחירה מצוינת עבור ישראלים המעוניינים למקסם את ההחזר על ההשקעה (ROI). 

בנוסף, כאשר גם שיעורי המשכנתא נותרו נמוכים, ישנן שפע של אפשרויות מימון אטרקטיביות זמינות.

מקלט מס

פורטוגל ידועה זה מכבר כאחת המדינות המסבירות פנים באירופה בכל הנוגע למיסוי. הדבר נכון במיוחד עבור תושבי חוץ הרוכשים נכס בפורטוגל. הממשלה מציעה מגוון תמריצי מס שנועדו לעודד משקיעים זרים. אלה כוללים תעריף אחיד של 20% למס רווחי הון על נכסים שנמכרו תוך חמש שנים מרגע הרכישה, וכן ניכויים נדיבים למי שיבחר להשכיר את נכסיו. 

בנוסף, אין מיסי ירושה או מסי עושר שישלמו על ידי תושבי חוץ על השקעות נדלן בפורטוגל.

כלכלה יציבה

בשנים האחרונות, פורטוגל ראתה צמיחה כלכלית מרשימה כאשר התמ"ג שלה ממשיך לעלות והאבטלה יורדת. לכך הייתה השפעה חיובית על שוק הדיור. לא רק שהמחירים נשארו נמוכים, אלא שהם גם עלו בהתמדה מאז 2014 - מגמה שנראה כי תימשך גם בשנים הקרובות. ככזה, עכשיו זה זמן אידיאלי למשקיעים ישראלים המעוניינים בהשקעות נדלן בפורטוגל לפני שהמחירים יתחילו לטפס גבוה מדי.

לסיכום המאמר

שוק הנדל"ן הפורטוגלי מציע למשקיעים הישראלים הזדמנות חסרת תקדים כרגע; עם מחירים נמוכים ותמריצי מס נדיבים בשילוב עם כלכלה יציבה וביקוש הולך וגובר, זה באמת הזמן המושלם להשקיע בשוק הנדל"ן של פורטוגל. בין אם אתם מחפשים לקנות בית נופש או לעשות את הגיחה הראשונה שלכם להשקעה בינלאומית בנכסים, פורטוגל יכולה להיות בדיוק מה שאתם מחפשים! צרו קשר עם פורטוקי - השקעות נדלן בפורטוגל עוד היום אם תרצו מידע נוסף על השקעת נדלן בפורטוגל או זקוקים לעזרה במציאת הנכס המושלם לצרכים שלכם.

תפריט נגישות אתר