בריאות ורפואה

הפריה חוץ גופית בישראל

הפריה חוץ גופית

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אם אתם שוקלים לעבור הליך IVF בישראל, יש כמה דברים חשובים שכדאי לדעת.

במאמר זה נסקור את היסודות של הפריה חוץ גופית בישראל, כולל עלות, אחוזי הצלחה והחידושים האחרונים בטיפולי פוריות.

בשנים האחרונות, מספר הנשים הפונות לטיפולי פוריות בחו"ל עולה בהתמדה. עם הטכנולוגיה המתקדמת שלה והמתקנים הרפואיים ברמה עולמית, קל להבין מדוע כל כך הרבה אנשים פונים לישראל לצרכי הרבייה שלהם.

בואו נסתכל על מה שאתם צריכים לדעת על ההיתרונות, התהליכים ואחוזים ההצלחה של הליכי הפריה חוץ גופית.

היתרונות של קבלת הליך IVF בישראל

ישנם מספר יתרונות לביצוע הליך הפריה חוץ גופית בישראל. בראש ובראשונה, בתי החולים במדינה מציעים כמה מטיפולי הפוריות המתקדמים ביותר הקיימים כיום.

שיעור ההצלחה הגבוה של מרפאות ישראליות נובע בעיקר מצוות המומחים המנוסים שלהן ושימוש בטכנולוגיות חדישות כמו סקר גנטי לפני השרשה (PGS) ו-Time-Lapse Embryo Imaging (TLI). כתוצאה מכך, הסיכוי שלך לעבור הליך מוצלח גבוה בהרבה מאשר אם היית עובר אותו במקום אחר.

יתרון נוסף בביצוע הליך הפריה חוץ גופית בישראל הוא בכך שהוא יכול להיות משתלם יותר ממדינות אחרות.

לדוגמה, העלות הכוללת עבור מחזור הפריה חוץ גופית יכולה לנוע בין סכומים קטנים לבינוניים בהתאם לסוג הטיפול המתקבל, בעוד שאותו מחזור יכול לעלות יותר במקומות אחרים.

ההבדל הזה יכול להשפיע רבות על אלה שמנסים להקים את משפחתם אך לרשותם משאבים מוגבלים.

לבסוף, יש יתרון של קיצור זמני המתנה לתורים. מכיוון שהביקוש לטיפולי פוריות גבוה בישראל, נוטים להיות פחות מטופלים שמחכים לפגישות עם מומחים מאשר אתה עשוי למצוא במקומות אחרים - מה שאומר פחות זמן בהמתנה לתשובות וגישה מהירה יותר לטיפול בעת הצורך.

תהליך הפריה חוץ גופית ועלות

הפריה חוץ גופית (IVF) היא תהליך המשלב ביציות וזרע מחוץ לגוף. לאחר מכן, הביצית המופרית (העובר) מועברת בחזרה לרחם בתקווה שתשתיל ותביא להריון מוצלח.

אז כנה עולה הליך מחזור IVF? הוא עולה בין 30-120 אלף שקל תלוי לאיזו מרפאה את הולכת ואיזה תרופות והליכים כלולים. באופן כללי, מומלץ לזוגות להשלים 3-4 מחזורים לפני שהם בוחנים אפשרויות אחרות כמו פונדקאות או אימוץ.

אחוזי הצלחה

בישראל יש את אחד משיעורי ההצלחה הגבוהים ביותר בהפריה חוץ גופית ברחבי העולם, כאשר לנשים מתחת לגיל 35 יש סיכוי של 47% להצליח ולנשים מעל גיל 40 סיכוי של 33% להצליח בכל מחזור.

חשוב לזכור שהמספרים הללו משתנים מאוד בהתאם לגיל, היסטוריה בריאותית, הרגלי חיים וכו', לכן עדיף להתייעץ עם הרופא שלך כדי לקבל מידע מדויק יותר ספציפי למצבך האישי. בנוסף, מרפאות עשויות לספק שירותים נוספים כגון הקפאת ביציות או בדיקות גנטיות שיכולות לשפר עוד יותר את סיכויי ההצלחה.

החידושים האחרונים

הקהילה הרפואית בישראל מחדשת כל הזמן בכל הנוגע לטיפולי פוריות. פריצת דרך נעשתה לאחרונה על ידי חוקרים מאוניברסיטת תל אביב שפיתחו טכניקת ביופסיית עוברים המאפשרת בדיקה גנטית לפני ההשתלה - דבר שהיה בלתי אפשרי בעבר מבלי להסתכן בפגיעה בעובר. 

טכניקה זו יכולה לסייע בזיהוי עוברים עם הפרעות גנטיות לפני השתלתם ברחם, מה שמוביל לאחוזי הצלחה גבוהים יותר עבור מי שמשתמש בה.

בנוסף, מדענים ישראלים הצליחו ליצור שחלות מלאכותיות באמצעות טכנולוגיית הדפסה תלת מימדית - פריצת דרך נוספת שעשויה לחולל מהפכה בטיפולי פוריות בעתיד.

לסיכום המאמר -

בין אם את שוקלת לעבור הליך IVF או סתם רוצה מידע נוסף על טיפולי פוריות הזמינים בישראל, מאמר זה נתן לך סקירה כללית של כל מה שאת צריכה לדעת על IVF בישראל.

החל ממחיר ושיעורי הצלחה ועד לחידושים האחרונים המתרחשים ברגע זה - הבנת כל ההיבטים של התהליך המורכב הזה יכולה לעזור לך להעניק לך שקט נפשי בזמן המסע שלך לקראת הורות! בהצלחה!

תפריט נגישות אתר