תודה רבה לכל המשתתפים ביום הסטודנט החרש וכבד השמיעה 2009
אוקטובר 27, 2009
אנשי הבועה
אוקטובר 31, 2009
הצג הכל

דר' ט. אלן הורביץ נבחר ע"י חבר הנאמנים של אוניברסיטת גלודייט לנשיא האוניברסיטה העשירי. את ההודעה מסר ד"ר בנג'ימן סוקופ, יו"ר חבר הנאמנים, בעשירי לאוקטובר, מול קהל גדוש באודיטוריום סווינדלס שבאוניברסיטה.

הורביץ מתפקד כרגע כנשיא המכון הטכני הארצי לחרשים בארה"ב (NTID), אחת משמונה מכללות תחת המכון הטכנולוגי של רוצ'סטר (RIT) וכן, כסגן הנשיא והדיקן של RIT. הוא מילא תפקידים שונים בNTID/RIT מאז שנת 1970, ראשית כמדריך במכללה להנדסה ובהמשך כפרופסור, ראש מחלקה, דיקן ונשיא מכללה.

לאורך הקריירה העניפה שלו, היה הורביץ פעיל במגוון ארגונים מקצועיים, בין היתר כנשיא ארגון החרשים הארצי והארגון העולמי של יהודים חרשים.

"חבר הנאמנים בחר בד"ר אלן הורביץ כמנהיג לגלודייט, אשר מאחוריו קריירה מרשימה בתחומי ההשכלה הגבוהה לאנשים חרשים וכבדי שמיעה", אמר סוקופ. "ניסיון זה, כמו גם מחויבותו למשימה ולאסטרטגיה היחודיים של גלודייט, מחזקים את תחושתנו שהוא האדם המתאים להוביל את האוניברסיטה, בעודה מנסה למשוך אליה סטודנטים ממגוון רחב ככל האפשר של רקעים – הן תקשורתיים והן השכלתיים".

ד"ר סוקופ הציג בפני הקהל את ד"ר הורביץ ואת הגברת הראשונה החדשה של האוניברסיטה, ויקי הורביץ, לקהל הנרגש שהתכנס באולם לרגל ההכרזה. הורביץ כינה את האירוע "מרגש ומלהיב בו זמנית, לי ולאשתי, ויקי". הוא הודה לחבר הנאמנים ולקהילת גלודייט על "תמיכתם והאמון שהם נתנו בי". והוסיף "אני מקבל את התפקיד בשמחה".

הורביץ, אשר יכנס לתפקידו בינואר, יחליף את ד"ר רוברט דבילה, נשיא האוניברסיטה מאז 2007. הורביץ אמר כי "לכבוד הוא לי להמשיך את דרכו של ד"ר רוברט דבילה" וכמו כן שיבח את המתמודדים האחרים למשרה, ד"ר רוסלין רוזן, ד"ר רונלד שטרן וד"ר סטיבן ווינר, כ"אנשים יוצאי דופן…. אני אוהב את שלושתם".

הורביץ אמר כי הוא מצפה לעבוד עם מוסדות האוניברסיטה, במטרה להגשים את תפקידיה והיעדים האסטרטגיים של גלודייט.

דבילה, אשר הצטרף להורביץ על הבמה, ציין כי "אני משוכנע שהוא יצליח", והוסיף שהאוניברסיטה תהנה מ"עושר הכישורים והידע". בהתייחסו לכך שהורביץ לובש את ג'קט האוניברסיטה, ציין דבילה ש"עדיין חסר משהו" והצמיד לו סיכה של "קבוצת גלודייט".

לבסוף, יו"ר ארגון הבוגרים של גלודייט אליס סלייטר ריינולדס, ברכה את הורביץ בשם 17,000 חברי הארגון ואמרה – "אנחנו שמחים לצרף אותך למסענו".