חגיגת יום הסטודנט
פברואר 26, 2009
יום הסטודנט – הפרדה, בעד ונגד
פברואר 26, 2009
הצג הכל

חברים וידידי המכון לקידום החרש,
.
הנה הסתיימה שנה ומתחילה שנה חדשה ואין הזדמנות טובה מזו לסכם במעט את השנה החולפת ולברככם לקראת השנה החדשה.

אני שמחה לפגוש אתכם כאן ולהיווכח שאתר "סלע" הפך לאתר דינאמי, חי, תוסס, שנועד להעביר אינפורמציה מרבית לציבור החרשים וכבדי השמיעה בישראל. אנו ממשיכים לשקוד על פיתוחו ושדרוגו  של האתר, במטרה להפכו לאתר אקטואלי וזמין עוד יותר. אני מודה לכל אחד ואחת מכם המגיב לדברים המפורסמים באתר ומזמינה אתכם להמשיך לעשות זאת, כי בעזרתכם אנו לומדים כיצד לשפר את האתר ולהפכו לנגיש יותר.

גם השנה המכון לקידום החרש המשיך לעסוק במרץ בקידום מעמדם של האנשים החרשים וכבדי שמיעה הן בלימודים הגבוהים, הן בתחומי התעסוקה והקריירה והן בהנגשת אוכלוסיית השומעים לצרכי האנשים החרשים וכבדי השמיעה, ולהיפך.

במהלך השנה עסקנו בפעילות רבה וענפה למען אוכלוסיית החרשים וכבדי השמיעה: קיימנו ימי עיון והשתלמויות; הקמנו תוכניות חדשות בנגב לטובת אוכלוסיית החרשים וכבדי השמיעה בחברה הערבית; יזמנו  פרויקטים ייחודיים – פרוייקט תעסוקה בשיתוף תב"ת- תנופה בתעסוקה, ג'וינט ישראל וקרן נתן; גייסנו כספים לפיתוח נושא שפת הסימנים הישראלית; היינו שותפים לקידום מדיניות וחקיקה לטובת האנשים החרשים וכבדי השמיעה; הענקנו מלגות לימודים; והרשימה עוד ארוכה.

יש להודות כי המשימה אינה קלה, וללא התמיכה שלכם, והאמונה בפעילות המכון, לא היינו מגיעים להישגים ולפעילות הרחבה הקיימת. המשך תמיכתכם חיונית במטרה שהשנה הבאה עלינו לטובה תהא מודל ותרומה לכולם. 

אין לי ספק שגם השנה המכון לקידום החרש- בדרכו המיוחדת – יצליח לתרום את תרומתו הייחודית לקידום מעמדו ורווחתו של האדם החרש וכבד השמיעה בחברה הישראלית.

אני מבקשת בהזדמנות זאת להודות לרשימה ארוכה של תומכים במכון, שללא תמיכתם ותרומתם הישגינו השנה לא היו מתקיימים.

אני מבקשת להודות על כל שיתופי הפעולה למשרד הרווחה והשירותים החברתיים; המוסד לביטוח לאומי; משרד החינוך – ד"ר שרה זנדברג; אוניברסיטת בר-אילן – פרופ' מרים שלזינגר; תב"ת – תנופה ותעסוקה, ג'וינט ישראל; קבוצת פישמן; מתן – הדרך שלך לתת; קרן נתן; ולעוד עשרות אנשים נפלאים ומסורים שללא תמיכתם לא ניתן היה לסכם שנה ברוכה ומאתגרת ולהביט קדימה לעבר השנה החדשה, שנת תשס"ח, ולקוות כי תהיה ברוכה ומוצלחת עוד יותר, לרווחת אוכלוסיית החרשים וכבדי השמיעה בישראל.
שנה טובה.

יעל קקון
מנהלת המכון