עריכת דין

בעיות עם הבנק? אולי כדאי לשאול עורך דין!

בעיות עם הבנק אולי כדאי לשאול עורך דין

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

יש גופים שההסתבכות עימם עלולה לעלות לנו הרבה מאוד כסף. לא רק כסף, אלא גם תסכול, חוסר אונים, ולעיתים עד כדי פשיטת רגל, כל אלו ושילובים שלהם טורדים את מנוחתם של המוני ישראלי מדי שנה, ישראלים שמוצאים את עצמם בבעיה עם הבנק שלהם.

החיים מתנהלים כסדרם. הכל נראה תקין – המשכורת נכנסת מדי חודש, המשכנתא משולמת ללא קושי רב, ואולי אפילו סוגרים את החודש בפלוס. אם אתם עסק, התזרים נראה טוב, הצ'קים לא חוזרים, ויש כסף לשלם משכורות וגם לקחת משכורת הביתה. הכל טוב ויפה. עד שמשהו קורה.

ברגעים האלו, בהם הבנק מפנה לנו עורף, מכל מיני סיבות, לרוב כמובן על רקע חוב שאנו מתקשים לכסות, הכל יכול להתהפך עלינו. זה קורה לאט לאט או בימים ספורים. וכשזה קורה, ככל שמבינים מהר יותר שצריכים עזרה של עורך דין, כך יש סיכוי טוב יותר לצאת מזה בזול.

הסדרי חובות, חשבונות מוגבלים, לתבוע את הבנק:

האתגר הכפול והמשולש של חוב לבנק תופסת אנשים לא מוכנים. הבעיה עם חוב לבנק מורכבת. חוב צובר ריבית. מה שאומר שמעבר לריבית הרגילה על ההלוואה שלקחתם (וכן, גם מינוס "רגיל" בבנק זה בעצם הלוואה) שאם אתם לא משלמים בזמן אתם משלמים ריבית גבוהה במיוחד. החוב לוחץ, טופח, והבנק מפנה לכם גב, וזאת דווקא בזמנים בהם אתם צריכים את הגיבוי של הבנק שלכם. זו תחושה לא נעימה, בלשון המעטה.

זה יכול להסתבך עוד יותר מזה, כאשר הבנק בוחר לקחת צעדים משפטיים. מרבית האנשים אולי לא מודעים לכך, או פשוט מתעלמים מזה כחלק בלתי נפרד מהחוזה של לקיחת הלוואה מהבנק, וזה שבמידה והבנק ייאלץ לבצע פעולה משפטית זו או אחרת כדי לקבל בחזרה את הכסף שלוויתם, אתם תצטרכו לשלם את ההוצאות המשפטיות.

כלומר, כשהחזרי חוב לבנקים מסתבכים במיוחד – זה כולל:

  1. החוב הבסיסי שלקחתם בהלוואה
  2. הריביות הרגילות שיש לכם על ההלוואה
  3. ריביות כפולות ומכופלות, לעיתים דרקוניות, על פיגורים בהחזרים
  4. סכנה להוצאות משפטיות גבוהות במיוחד לכיסוי הוצאותיו המשפטיות של הבנק בתהליך הגבייה

פתאום עורך דין נשמע כמו רעיון טוב

אם אתם מתחילים להבין מדוע מומלץ לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בעבודה מול הבנקים כאשר מתקשים להחזיר חוב. אתר https://narkis-law.com/ יפגיש אתכם עם המידע והגישה לאנשים הנכונים במקצוע, שיעזרו לכם להתמודד מול חובות על רקע הלוואת משכנתא, הסדרים של חובות עסקיים, וכמובן חובות של אנשים פרטיים.

כידוע, ממש כמו בעולם הרפואה, כך גם עולם המשפטים מתחלק לתתי-התמחויות. במקרה של חובות בנקאיים חשוב עד מאוד לוודא כי אתם עובדים עם עורכי דין שמתמחים באופן ספציפי בתחום זה, ועלי ניסיון עשיר במצבי חדלת פירעון, פשיטת רגל,  חשבונות בנק מוגבלים, הסדרי חובות מול בנקים, וכיו"ב.

תפריט נגישות אתר