טלאי צהוב, נר, והטקסט: "יזכור - יום הזיכרון לשואה ולגבורה"
יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2018, רשימת האירועים הנגישים
אפריל 9, 2018
תמונה של מודעת דרושים בטלפון סלולארי
דרוש/ה מתמחים לראיית חשבון בחיפה
אפריל 11, 2018
הצג הכל
מכתב תודה - אילוסטרציה

"בלעדיכם זה לא היה קורה" – כך כתבה לנו סטודנטית כבדת שמיעה לאחר שבקשתה להתאמה של תוספת זמן בבחינת הקבלה ללימודי רפואה סורבה מס' פעמים. רק לאחר התערבותנו אושרה בקשתה.
כל מי שנתקל בקשיים – בנגישות בהתאמות, בחסמים ובאי הבנה לבקשותיו מוזמן לפנות אלינו – אל : אורית זולברג- orit@dpii.org


לקורא/ת היקר/ה שלום

שמי תמי.

אני בעלת לקות שמיעה הכוללת חירשות באוזן ימין וירידה בשמיעה באוזן שמאל עקב תאונה בגיל צעיר.
כחלק ממסע אישי פנימי, חלום חיי להיות רופאה מן המניין ,חלום שנמצא במרחק נגיעה שכן מדובר במסלול חדשני שהאוניברסיטאות בארץ מציעות לאנשים שכבר עשו תואר ראשון בתחום ומציעה מסלול מקוצר של ארבע שנים במקום שש.
אני לא צריכה להסביר לכם על הקושי של להיות לקויי שמיעה בחברה שומעת ,על ההרגשה שהיא טומנת בחובה ועל הימים שאתה מרגיש "עם הלשון בחוץ" מרב מאמץ להשתלב ובכל זאת להמשיך, להרים את הראש ולעשות את המאמץ להוציא מעצמנו את הטוב ביותר ,להוכיח "שגם אני "יכול/ה".

בבחירתי להשתלב בעולם האקדמאי נתקלתי לא פעם בקושי להסביר לאנשים למה חירש צריך הנגשה כמו תוספת זמן בלימודים אקדמאיים,כאשר השיא היה אטימות של אוניברסיטת תל אביב שלא אישרו לי תוספת זמן לצורך המבחן של התוכנית אליה אני מקווה להתקבל.

פניתי אל אורית עם מחנק בגרון ועם תחושת מועקה כבדה,המחשבה שיש גורם ביוקרטי שחרץ את גורלי מבלי שהוא מודע לקשיים שלי ריסקה אותי ,קוממה אותי וכמעט גרמה לי להתקפל ולוותר.

לאחר פגישה בארבע עיניים עם אורית תוך היכרות אישית מעמיקה יותר ,היא כתבה מכתב מפורט לפקולטה לרפואה ותיארה במפורט מהן ההשלכות של לקות שמיעה על מתודות לימודיות-התמלאתי תקווה,תקווה שנגוזה לאחר יומיים- התקבלה תשובה בה נכתב שהלקות שלי אינה מספיקה (כאילו מה?!!! באיזה עולם להיות כמעט חירש מוחלט לא נחשב לקות מספקת?!)נדחיתי שוב בטענה שאין הדבר מספיק על מנת לקבל תוספת זמן.

פניתי מחדש לאורית ובירכתי אותה על המאמץ, אורית דירבנה אותי להמשיך להילחם,שאדרוש לדעתו של אדם מומחה נוסף בנושא .אורית כתבה ערער ליושבים שם למעלה,וביקשה ממני לצרף תיעודים של הקלות שקיבלתי במבחנים ובמוסדות חינוכיים אחרים כמו פסיכומטרי ,בגרויות ועוד, צירפתי הכל ולא ציפיתי ליותר מדי.

שמחה לומר לכם שנעניתי בחיוב ואושרה לי התוספת זמן הנכספת. המכון לארגון החירש הוא גוף שמייצג נאמנה את קהילת לקויי השמיעה והחירשים בישראל, נמצא שם בשבילנו ועושה את העבודה בצורה הטובה ביותר. מתגמדות המילים בתיאור ההרגשה שיש מישהו להישען עליו, שיילחם יחד איתך בדרך לניצחונות קטנים וגדולים ,בשאיפה שתהיה מודעות רחבה יותר לנושא בהמשך .

אסיים בהכרת תודה מעומקי ליבי לאורית שלא נתנה לי להתייאש ולהרים ידיים ובזכותה הדברים רקמו עור וגידים ,ותודה נוספת לכל מי שעוסק ונמצא שם מאחורי הקלעים במכון -עלו והצליחו

שלכם, תמי.