דצמבר 17, 2008

הזמנה ליום עיון

במסגרת תכנית "מסירה" (מסע) לקידום מעמדם של אנשים עם נכויות בחברה הערבית בישראל . אבקש להזמינכם להשתתף ביום עיון ייחודי שיתקיים ביום הנכה בינלאומי, אחד  לדצמבר 2008 בנושא הנגשה לנכים בחברה הבדואית. יום העיון נערך בשת"פ עם גורמים שונים שכוללים את משרד הרווחה, ג'וינט, נציבות שיויון זכויות- משרד המשפטים, ביטוח לאומי, ארגוני נכים ועוד. הנכם מוזמנים ליום העיון ובבקשה תעבירו הלאה לכל מי שזה יכול להיות רלוונטי עבורו. לפרטים נוספים,לאישור ההשתתפות אנא לפנות אלי
בברכה

דצמבר 17, 2008

הודעה על חלוקת זימוניות לזכאים, באיזור עוטף עזה

התקבלו 204 זימוניות חדשות לאנשים עם לקות שמיעה מפיקוד העורף, על פי רשימה שמית.  הזימוניות עברו צריבה, והן מוכנות לחלוקה בסניף אגודת החרשים באשקלון, רח' קרן קימת לישראל 7.  שעות פתיחת הסניף: ימים א'-ה' 9:00-13:00, ובנוסף ימים א', ב', ד' 18:00-22:00.  טלפקס:  08-6780507, 08-6728317.  זכאים שהזמינו זימוניות מוזמנים לגשת לסניף ולקבלן. 

דצמבר 17, 2008

נגישות ישראל: עצומה לשילוב קידום הנגישות במצע המפלגות

לאור הבחירות הקרבות ולקראת יום הנכה הבינלאומי שיתקיים ב-3 בדצמבר 2008, פנתה עמותת נגישות ישראל לכל המפלגות המתמודדות על מקום בכנסת ה-18 בקריאה לאמץ ולקדם במצע מפלגתם את נושא קידום הנגישות בדרך לשיוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות.
הצטרפו לעצומה והביעו תמיכה בשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

אנא עזרו לנו להפוך את הכנסת הבאה לזו שתפתח את הדלת ותקדם ותחייב את הנגשת מדינת ישראל כיעד חשוב והכרחי על סדר יומה של הכנסת ה-18.

דצמבר 18, 2008

"מודל הצלחה בנגב"

הנשים הערביות-בדואיות החרשות, נפגשו לראשונה בחייהן עם המדריכות החרשות היהודיות, שהצליחו ללמוד, לרכוש מקצוע, להתחתן עם גבר חרש ולהקים משפחה שבהרבה מקרים הילדים הם שומעים.
המפגש עם הנרטיבים של נשים מסוג זה, נתן לנשים החרשות אפשרות להתבונן מחדש על החיים שלהן בתור נשים חירשות בחברה הערבית בדואית, ולעשות רפלקציה על התפקיד שלהן כנשים בחברה בכלל.

דצמבר 21, 2008

נשים עם מוגבלות ונשים חרשות

בשנים האחרונות גדלה בעולם ההכרה בזכויותיהן של נשים עם מוגבלות, פריצת דרך ראשונה בנושא הייתה בוועידות האו"ם בבייג'ין בשנת 1995, כאשר תנועת הנשים העולמית הכירה בפעם הראשונה בנשים עם מוגבלות, וראתה בהן חלק ממנה
דצמבר 21, 2008

הנגשת ההשכלה הגבוהה לסטודנטים חרשים/אורית זולברג

נציבות השוויון לאנשים בעלי מוגבלות, השייכת למשרד המשפטים, הוציאה ספר בשם "נגישות החברה הישראלית לאנשים עם מוגבלות בפתח המאה ה- 21". אורית זולברג שלנו, לקחה חלק בכתיבתו של הספר - בפרק הדן בהתמודדותם של סטודנטים חרשים וכבדי שמיעה בלימודים. כחלק מהשירות לגולשינו, אנו מגישים לכם את הפרק במלואו על גבי האתר.

פברואר 2, 2009

דברים שהורים חרשים "שומעים"

מאמר זה ינסה לשפוך אור על אוכלוסיית ההורים החרשים אשר חיים לרוב בין שני עולמות של אנשים שומעים. מצד אחד הסבים והסבתות השומעים, ומהצד השני ילדיהם השומעים. מחקרים רבים הוכיחו כי מרבית האנשים החרשים נולדים להורים שומעים, רובם נישאים זה לזה ונולדים להם ב-90% מהמקרים ילדים שומעים. לכן, התופעה המתוארת ונבחנת כאן אינה נדירה כלל, אלא מאפיינת את מרבית חברי קהילת החרשים: אי של שקט מוקף בעולמות קרובים של שומעים.

פברואר 2, 2009

חשבת פעם מה זה להיות אשה חרשת?

כ-360,000 חירשים וכבדי שמיעה חיים בישראל, מחציתם נשים המתמודדות עם מצוקות יומיומיות הנובעות מנכותן - ולא אחת נאבקות בדעות קדומות. עשרים מהן לקחו חלק בסדנת העצמה, ובין מחול ידיים למשנהו חלקו זו עם זו התנסויות המוכרות רק להן. "החירשות לא מספקת תירוץ לחוסר הצלחה", פוסקות היוזמות
פברואר 3, 2009

מכתב הסברה להתאמות נגישות

 שלום לסטודנטים/יות  

בעקבות פנייה של סטודנטים חרשים וכבדי שמיעה ושל דיקאנט מכללת אריאל בנושא התאמות נגישות במהלך מבחני המכון הממלכתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע (מה"ט), ניסחנו מכתב הסברה המפרט והמנמק את הבקשה להתאמות בבחינות עבור חרשים וכבדי שמיעה.

מכתב זה הוא דוגמה מתוך רבות לפעילות ההסברתית של המכון לקידום החרש, למען הטמעת תפיסת הנגישות והשוויון במוסדות הלימוד עבור אוכלוסיית חרשים וכבדי שמיעה. אתם מוזמנים לקרוא את המכתב המצורף, ולקבל מידע וידע בנושא ההתאמות והזכויות של סטודנטים/לומדים.

אנצל במה זו כדי לאחל לכולכם בהצלחה בבחינות ובשנת הלימודים

בברכה ננה בר רכזת הפרוייקט ומרכז סטודנטים
פברואר 9, 2009

נשמע מצויין – גיוס מעסיקים פוטנציאליים

בתקופה האחרונה, אנו במכון לקידום החירש, עובדים על פיתוחה של תוכנית תעסוקה ייחודית שמטרתה לעודד מעסיקים לגייס עובדים חירשים וכבדי שמיעה לתפקידים התואמים את יכולותיהם.
פברואר 9, 2009

זכאות לשיקום מקצועי

חרשים ו/או כבדי שמיעה, שנקבעו להם 20% נכות לפחות, זכאים לשיקום מקצועי וזאת במידה ועקב לקותם אינם מסוגלים לעסוק בעבודתם או בעבודה מתאימה אחרת, ו/או הינם זקוקים ואשר נמצאו מתאימים להכשרה מקצועית בכדי להשתלב בשוק העבודה.

 

פברואר 9, 2009

כיצד להרגיש בנוח בחברת עובדים נכים ולגרום להם שירגישו בנוח בחברתך

אל תיצור בעיות יש מאין - לעבוד ולהתחבר עם אנשים נכים לא צריך להיות קשה יותר מאשר עם אנשים רגילים. נכים הם בני אדם "נורמליים", יש להם צרכים, יצרים, נקודות כוח, חולשה ואינטרסים נורמליים. אין צורך ליצור בעיות אם אין כאלה. אם אינך יודע כיצד לנהוג במצב מסוים אמור זאת לאדם הנכה ובקש ממנו הכוונה. גישה זו עדיפה על האלטרנטיבה, רגשות מבוכה, אי נוחות או אשמה. השתמש בטון קולך הרגיל בדברך עם אדם נכה. אנשים נכים רגישים לנטיית חסד ולהתנשאות.