ביטוחי נסיעות

ביטוח טיסה – מתי כדאי לעשות כזה ואיך זה הכי משתלם וכדאי?

Commercial Airplane Flying Above Clouds

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ביטוח טיסה או ביטוח נסיעות משמש כאמצעי הגנה מסוים לנוסעים שחוששים משינוי תנאי הנסיעה שלהם או מכל מיני פגיעות שעלולות להתרחש בזמן נסיעה. כמו כל סוג של ביטוח, גם במקרה של ביטוח טיסה אנחנו מקווים שלא נצטרך להשתמש בו, אבל רגועים יותר כשיש לנו אותו. בזמן טיסה או נסיעה לחו"ל, אנחנו יוצאים מאיזור הנוחות שלנו, אנחנו נמצאים בסביבה אחרת, בלי האמצעים שאנחנו רגילים אליהם כמו הרופא שלנו בקופת חולים או תמיכת של חברים ומשפחה. אם בארץ יש לנו ביטוח רפואי שאנחנו זכאים לו על ידי קופת החולים, בחו"ל אין לנו את האפשרות הזו ואנחנו נאלצים להסתמך על שירותים מקומיים. לכן, חשוב שתהיה לנו האפשרות לפתור בעיות שעלולות לצוץ לנו, מכל סוג שהוא, גם כאשר אנחנו נמצאים בחו"ל.

מה כולל הכיסוי של ביטוח טיסה?

היקף הכיסוי של ביטוח הטיסה שלכם תלוי בגורם שמספק לכם אותו. כל חברה מבטחת מציעה כיסוי שונה מעט ותנאים שונים. לרוב, הביטוח מתחלק למספר כיסויים עיקריים:

  1. כיסוי למקרים רפואיים – הכיסוי במקרה הזה מגן על המבוטח מפני מקרה חירום רפואי או התפתחות של מחלה, בזמן השהייה בחו"ל. באמצעות הכיסוי הזה תוכלו לקבל ייעוץ רפואי, לקבל מימון לטיפולים רפואיים וכן הלאה.
  2. כיסוי של אובדן או גניבה של מטען – כיסוי זה מטפל במקרים שהמזוודות שלכם או המטען שלקחתם איתכם לדרך לא הגיעו ליעדם. לצערנו, מדובר במקרים דיי נפוצים שקורים עקב טעויות של כוח אדם ולעיתים גם מקרים של גניבה.
  3. כיסויים מורחבים – כמעט בכל ביטוח ניתן להרחיב את הביטוח כדי שיכלול גם תוספות כמו לדוגמה השתתפות בספורט אתגרי, כיסוי לטלפון או מחשב נייד, כיסוי למקרה של ביטול הטיסה ועוד.

ממי אפשר לרכוש ביטוח טיסה?

את האפשרות של ביטוח טיסה מציעות מגוון חברות בשוק. ביטוח טיסה ניתן לרכוב מקופות החולים, מחברות כרטיסי האשראי השונות ומחברות הביטוח ישירות. ישנן חברות ביטוח שהן מיועדות לביטוח מסוג זה.

מתי כדאי לרכוש ביטוח טיסה?

כל אדם שנוסע לחו"ל צריך לרכוש מבעוד מועד ביטוח נסיעות לחו"ל, החל מתינוקות ועד למבוגרים. לא משנה אם מדובר בנסיעה קצרה או ארוכה, ומה מטרת הנסיעה אם מדובר בחופשה או בנסיעת עסקים, תמיד מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, זאת משום שהביטוח מכסה מספר מצבי קצה שללא שימוש בביטוח עלולים לסבך אותנו מאד. לדוגמה, במקרה ואתם בחו"ל וחלילה צריכים להתאשפז ואין ברשותכם ביטוח לכיסוי האישפוז, ההוצאות והעלויות של טיפול רפואי בחו"ל יכולות להגיע לעשרות אלפי דולרים.

מתי נפעיל ביטוח טיסה?

נפעיל את ביטוח הטיסה בהתאם לכיסוי שרכשנו. לדוגמה במקרה שאכן נקלענו לסיטואציה רפואית ונאלצנו לקבל מענה רפואי בחו"ל, במקרה והמזוודה שלנו לא הגיעה ליעד וכדומה.

תפריט נגישות אתר