מאי 29, 2017

מכתב המלצה מאשכר אגמי


אוכלוסיית לקויי השמיעה מתמודדת מדי יום עם מגבלה בלתי נראית, שמקשה על חיי היום יום שלנו.
רציתי לשתף אתכם במשהו, חוסר מודעות לסיוע שאנחנו יכולים לקבל.
"המכון לקידום החרש" נמצא פה בשבילנו.

 

הוא יכול לסייע לנו להתגבר על חלק מהמחסומים שעומדים בפנינו בתחומי ההשכלה והתעסוקה.

• במסגרת לימודיי לבחינות הסמכה לאקטואריה של הארגון הבריטי, נתבקשתי להעביר למכון שבו אני לומדת, מכתב המסביר מדוע אדם חרש זקוק לתוספת זמן במבחנים. הארגון הבריטי לא הבין מדוע אדם חירש, אשר הנכות שלו נסתרת לעין, זקוק לתוספת זמן במבחנים בכתב (ולא בעל פה). אפילו אני בעצמי כבר שכחתי את הסיבה.

• פניתי לאורית זולברג, מנהלת תחום השכלה מטעם המכון לקידום החרש, והסברתי לה את הצורך במכתב דחוף. אורית, בהתאם לבקשתי ובתוך פרק זמן קצר מאד, הכינה מכתב מאד מפורט המסביר מדוע בן אדם חרש זקוק לתוספת זמן במבחנים בכתב. הסבר זה סייע לי ויכול לסייע לכל אחד מאיתנו שניגש לבחינות במסגרת לימודיו.


• המכתב של אורית שימש יותר מאוחר להכנת חוות דעת מטעם מומחה א.א.ג. (הארגון הבריטי דרש לקבל גם חוות דעת זו). בעקבות סיועה של אורית, בשילוב חוות דעת מומחה א.א.ג., אושר לי תוספת של 50% בזמן ואף שימוש במילונית (מדובר במבחנים באנגלית). לא האמנתי שאקבל תוספת משמעותית כזו. בזכות הקלות אלו שניתנו לי, ניגשתי למבחנים בביטחון והרגשתי שנתנו לי הזדמנות הוגנת להוכיח את יכולתי.

• אציין גם כי נתקלתי באתר של המכון לקידום החרש בפנייה יזומה שלהם לנציבות שירות המדינה, לצורך התאמת המבחנים לאוכלוסייה לקוית השמיעה , למי שמעונין להגיע להבחן במבחנים שלהם. אני לא ידעתי שהם נלחמים עבורנו על הקלות אלו. כבר שלוש פעמים ניגשתי למבחנים שם במסגרת מכרזים שונים שהיו, בלא שניתנו לי התאמות מתאימות !!!! בדיעבד, כל מה שהייתי צריכה לעשות, זה לבקש מהמכון לקידום החרש שייצור קשר איתם.


אני ממליצה על "המכון לקידום החרש", בתור גוף שנמצא לצד החרשים, לצורך התאמת נגישות, הן בתחום ההשכלה והן בתחום התעסוקה.
יש שם אוזן קשבת !!!
והלוואי ונשכיל לנצל אותה לטובתנו ולשפר את ההנגשה בתחומי חיינו.
בתודה ובהצלחה.
אשכר אגמי