טור אישי

הטורים האישיים של עובדי המכון לקידום החרש הפכו מזמן לשם דבר בקהילה. כל אחד ואחת, עם סגנונם המיוחד, יביאו לכם את השקפת העולם שלהם, את החוויות האישיות שלהם ואת התרשמויותיהם מהאירועים הסובבים אותם. אתם מוזמנים להכנס ולקרוא. כל הקלקה, תפתח בפניכם עולם מופלא של אנשים חרשים, כבדי שמיעה ושומעים, שעושים ומאמינים באמת ובתמים, בשיוויון, נגישות ושילוב.

אנחנו מאחלים לכם קריאה נעימה ומהנה. אם אתם רוצים להגיב על הדברים שנכתבים כאן, תוכלו להכנס לדף הפייסבוק של המכון לקידום החירש ולהגיב. אנחנו נשמח לקרוא אתכם!

 

18.09.14 | מאת: יעל קקון - טור אישי

כל אחד מאתנו היה או יהיה במצב מצוקה ויזדקק לעזרה. במצב חירום - אנו יודעים לחייג את המספר המקוצר 100. אם אתה אדם חירש או כבד שמיעה, האפשרות הזו חסומה בעבורך. כשאדם שומע עובר תאונת דרכים הוא מתקשר למשטרה. כשאדם שומע מגלה פורץ בביתו הוא קורא לעזרה ומתקשר למשטרה. הפעולות הללו הן הפעולות הטבעיות וההגיוניות ביותר.

28.04.14 | מאת: יעל קקון - טור אישי

היום כבר אין חשש כי סיפורם המיוחד של אמי וחבריה, ששרדו את תקופת השואה, כמו גם סיפוריהם של כל חברי קהילת החרשים היהודים, יישארו בחשכה.

בודפשט. אפריל-מאי 1945. תום מלחמת העולם השנייה. קבוצת ילדים בגילים 10- 16 רצה לחדר המנהל של בית הספר. מסביב שקט. לכאורה. "בואי רוזי... בואי", קוראים הילדים. "הנה, גם השם שלך מופיע כאן בספר".

13.04.13 | מאת: יעל קקון - טור אישי

אני דור שני לניצולי שואה, בת לאם חירשת, ילידת הונגריה, שניצלה מהתופת הנוראית.

משחר נעוריי, אני מתעניינת בנושא השואה - קוראת ספרות אודות השואה, צופה בסרטים בנושא, שואלת ניצולים על הקורות אותם בתקופה חשוכה זו, חוקרת ומנסה להבין את גודל הזוועה, את גודל האסון והטראומה.

10.09.12 | מאת: יעל קקון - טור אישי

המכון לקידום החרש בישראל הינו עמותה של אנשי מקצוע חרשים, שומעים וכבדי שמיעה הפועלת לקידום הזדמנויות ושירותים שווים עבור אנשים חרשים וכבדי שמיעה.

העמותה נוסדה בשנת 1993, בשל הדרתם של האנשים החרשים וכבדי השמיעה ממוסדות ההשכלה הגבוהה/על תיכונית, ודחיקתם לשולי החברה.
אני מנצלת את הטור האישי הזה, בתחילתה של שנת ה - 20 לפעילותו של המכון לקידום החירש, כדי לערוך סיכום ביניים על פעילויות המכון עד עתה ועל המטרות אותן הגדרנו לעצמנו, לשנה החדשה.

07.09.10 | מאת: יעל קקון

הנה עוד שנה נגמרה ושנה נוספת מתחילה ואנחנו, במכון לקידום החרש, נמצאים במעגל אינסופי של פעילות - למען הקהילה, למען האנשים החרשים וכבדי השמיעה, למען שיפור השירות במשרדי הממשלה השונים, למען קבלה של עוד אדם חרש או כבד שמיעה למסגרת לימודית גבוהה מתאימה.

ובאמצע כל ההמולה והעשייה, מגיע ראש השנה ומכריח אותנו לעצור לשנייה, לעשות חשבון נפש, לראות מה השגנו בשנה שחלפה ומה אנחנו עוד מקווים להשיג בשנה שתעוד תבוא.

26.02.09 | מאת: יעל קקון

חברים וידידי המכון לקידום החרש,
.
הנה הסתיימה שנה ומתחילה שנה חדשה ואין הזדמנות טובה מזו לסכם במעט את השנה החולפת ולברככם לקראת השנה החדשה.

אני שמחה לפגוש אתכם כאן ולהיווכח שאתר "סלע" הפך לאתר דינאמי, חי, תוסס, שנועד להעביר אינפורמציה מרבית לציבור החרשים וכבדי השמיעה בישראל. אנו ממשיכים לשקוד על פיתוחו ושדרוגו  של האתר, במטרה להפכו לאתר אקטואלי וזמין עוד יותר. אני מודה לכל אחד ואחת מכם המגיב לדברים המפורסמים באתר ומזמינה אתכם להמשיך לעשות זאת, כי בעזרתכם אנו לומדים כיצד לשפר את האתר ולהפכו לנגיש יותר.

26.02.09 | מאת: יעל קקון

ערב יום הסטודנט החרש וכבד השמיעה ועם תום החודש הראשון ללימודים בקמפוסים בכל הארץ, אני מבקשת להזמין אתכם לחשוב ביחד, מדוע אנו מציינים וחוגגים את יום  הסטודנט שלנו בנפרד מיום הסטודנט הרגיל. האם הפרדה זו נכונה? האם לא די בכך שננגיש את ימי הסטודנט הרגילים, ופשוט נהיה חלק מאותו יום - כמו כולם? האם יש משהו מיוחד, שאותו אנו מבקשים לציין ביום זה - לעצמנו, לסטודנטים, לקהילת החרשים וכבדי השמיעה, לכל השותפים לעשייה ולחברה הישראלית בכלל?

26.02.09 | מאת: יעל קקון

הקיץ מאחורינו, כך גם  מלחמת לבנון השנייה. ערב השנה החדשה מזמן לנו "חלון הזדמנויות", לבחון מה קרה כאן ומה עברנו. הזדמנות יקרה להתחיל את השנה החדשה מתוך מחשבה על מסקנות וכיווני עשייה.

בעשור הראשון של המאה ה-21, יש לנו ציפיות מסוימות מהמדינה, גם אם פניה של מדינת הרווחה משתנים לנגד עינינו. אנו רואים את המדינה כמי שאמורה לספק שירותים חברתיים ציבוריים לכלל אזרחיה,  המהווים את אוכלוסיית היעד שלה.


1   2