טור אישי

הטורים האישיים של עובדי המכון לקידום החרש הפכו מזמן לשם דבר בקהילה. כל אחד ואחת, עם סגנונם המיוחד, יביאו לכם את השקפת העולם שלהם, את החוויות האישיות שלהם ואת התרשמויותיהם מהאירועים הסובבים אותם. אתם מוזמנים להכנס ולקרוא. כל הקלקה, תפתח בפניכם עולם מופלא של אנשים חרשים, כבדי שמיעה ושומעים, שעושים ומאמינים באמת ובתמים, בשיוויון, נגישות ושילוב.

אנחנו מאחלים לכם קריאה נעימה ומהנה. אם אתם רוצים להגיב על הדברים שנכתבים כאן, תוכלו להכנס לדף הפייסבוק של המכון לקידום החירש ולהגיב. אנחנו נשמח לקרוא אתכם!

 

09.07.13 | מאת: אוהד שמולוביץ

כיום אוכלוסיית כבדי השמיעה מעל גיל 18 מתמודדים עם קשיים רבים שנובעים הן מהקושי השמיעתי שהם מתמודדים עימו, והן מהמחסומים שהסביבה מערימה מתוך חוסר מודעות למצבם של כבדי השמיעה. בתחילה לא ידעתי כלל שקיים גוף שעוזר ותומך לנגישות להשכלה לציבור כבדי השמיעה, ומשהגעתי לראשונה קיבלה את פניי גברת אורית זולברג . שמחתי לגלות שישנו גוף שתומך ומחזק את ידיהם של כול האנשים החירשים וכבדי שמיעה באשר הם, ושמהווה עזר להנגשת הלימודים האקדמיים.

06.11.12 | מאת: רמי כבהא - טור אישי

בסוף השבוע האחרון נפגשתי עם קבוצת חברים, כולם חרשים וכבדי שמיעה. אמנם זה לא היה המפגש הראשון שלי איתם, אבל זו הייתה הפעם הראשונה בחיי, שבה הרגשתי על קצה המזלג, מה מרגיש כבד שמיעה בשעה שהוא נמצא בחברה של שומעים; ישבתי מוקף באנשים שדיברו בשפת הסימנים ולא הבנתי כלום.

07.06.12

"אני זוכרת היטב שהוריי הקפידו לספר לי שאסור לי לוותר, בטוח כשאהיה גדולה יהיו מקומות שיותר יבינו חרשים ויקבלו אולי כמו קורסים או מקומות עבודה שבמזל יקבלו אותנו. ככה גדלתי במחשבה זו. עד לתיכון, הבנתי שזה לא בדיוק ככה. שיש לאן לשאוף ולרצות אף לתואר שזה כן אפשרי אך לא ידעתי איך בכלל זה עובד בגלל שאני חרשת בטוח יגידו כמו שאמרו להוריי - אי אפשר לתקשר אז אין טעם שתנסי אפילו..."

הפעם בפינת "כותבים קהילה", אנחנו מביאים לכם את סיפורה של ליטל אנגלשטיין, כפי שהוצג במסגרת קורס כתיבה יצירתית במכללת סמינר הקיבוצים. אתם מוזמנים לקרוא ולהתרשם.

24.05.12

לננה בר רכזת המרכז להשכלה גבוהה, המכון קידום החרש תל אביב.
כששמעתי לראשונה על המכון לקידום החירש, ארגון שנולד בדיוק לצורך קידום חרשים וכבדי שמיעה בעולם ההשכלה, לא יכולתי שלא לשמוח על האופציה של מתן מידע וריכוז כל הצרכים הבסיסים תחת קורת גג אחת.

03.05.12 | מאת: רועי

תארו לעצמכם איך זה לנהוג בטנק שמעל הראש 28,800 סמ"ק( משהו שווה ערך ל6 טרקטורים), כשיש לך מכשירי שמיעה דחוסים בשתי האוזניים, ומעליהם קסדה...

נולדתי עם ירידה בשמיעה של 60 באוזן ימין ו45 באוזן שמאל, כל חיי התמודדתי עם החירשות העצבית שלי, הצלחתי להיות כמו כולם, דבר שמבחינתי לא היה שאלה אבל באמת מכשול, אני באמת כמו כולם רק שומע חצי מהדברים אבל פיתחתי סגולות מיוחדות הודות לירידה הזאת.


31.10.11 | מאת: כותבת אורחת, טור אישי

כשאני משלמת סכום בלתי מבוטל של ארנונה לעיריית מגוריי, אני מצפה לקבל משהו בתמורה. זה לא שאני מתנגדת למושג "אין נתינה ללא קבלה", אך כשמדובר בארנונה ובמיסים אחרים, אני מצפה לקבל לכל הפחות תמורה הגיונית ביחס לתשלום. ולצורך העניין אם להיות ספציפית - לקבל שירות הוגן.

14.02.10 | מאת: כבהא רמי - כותב אורח

האח הגדול היא תוכנית ריאליטי מהפופולאריות ביותר בשנים האחרונות. רבים עוקבים אחרי המתרחש בווילה, יום אחרי יום, שעה אחרי שעה.

למי שלא חי בארץ בשנים האחרונות, או סתם לא עוקב, הרעיון שעומד מאחורי התוכנית הוא קיבוץ מספר דיירים מכל רחבי הארץ, משכבות חברתיות שונות, עם תפיסות עולם שונות, דעות שונות וגם אופי שמייצג פלח אוכלוסייה כלשהו בצורה מוקצנת, כראוי לטלוויזיה.

16.04.09 | מאת: מירית אליהו

"... לא ייתכן, שאדם שלא שומע, נוהג ברכב. על ההגה חובה להיות בקשר עם הסביבה שלך כל הזמן, למען בטיחותך ובטיחותם של הסובבים. עיניים זה טוב - אבל לא מספיק... כנראה דרושה כאן פרפראזה למשל אחר מהתחום: 'אם חרשים, לא נוהגים!'".

 


1   2