טור אישי

הטורים האישיים של עובדי המכון לקידום החרש הפכו מזמן לשם דבר בקהילה. כל אחד ואחת, עם סגנונם המיוחד, יביאו לכם את השקפת העולם שלהם, את החוויות האישיות שלהם ואת התרשמויותיהם מהאירועים הסובבים אותם. אתם מוזמנים להכנס ולקרוא. כל הקלקה, תפתח בפניכם עולם מופלא של אנשים חרשים, כבדי שמיעה ושומעים, שעושים ומאמינים באמת ובתמים, בשיוויון, נגישות ושילוב.

אנחנו מאחלים לכם קריאה נעימה ומהנה. אם אתם רוצים להגיב על הדברים שנכתבים כאן, תוכלו להכנס לדף הפייסבוק של המכון לקידום החירש ולהגיב. אנחנו נשמח לקרוא אתכם!

 

13.02.13 | מאת: רוז עאמר וקובי - חי יעקבי

מארק ואדי נולדו חירשים אך נעזרו זה בזה וקיימו חיים די מלאים למרות הקושי. כשהחלו להתעוור יצאו לקרב אחרון: על זכותם למות ולא לסבול. השבוע נודע כי נפרדו מהעולם בזריקת רעל וכוס קפה. שכנועים של הדקה ה-90 לא עזרו: "הם היו תשושים, ונופפו לשלום", סיפר אחיהם, "נתראה בשמיים, ענינו אבא, אימא ואני" (ציטוט מתוך הכתבה המקורית - ראו קישור בגוף המאמר)

09.09.11 | מאת: רוז עאמר - טור אישי

שיתוף הפעולה הבין ארגוני הנו מושג ידוע בעולם העשייה החברתית, שיתוף פעולה הוא גם דבר רצוי היות והוא מוביל על פי רוב לתוצרים רחבי טווח יותר ממה שיכול להגיע אליהם ארגון אחד בלבד. רק באמצעות שיתוף פעולה אנו כארגונים וכפרטים יכולים להחליף, להתחלק ולחלוק במידע וידע, במשאבים לכוון ולנווט את המכלול של השותפים לקהלים שונים שכל ארגון מהשותפים פועל בקרבתו.

11.07.11 | מאת: רוז עאמר - טור אישי

תכנית הטמעה חדשה שעומד "המכון לקידום החרש" להפעיל בקרב האוכלוסייה הערבית בדואית בנגב, ממומנת ע"י הקרן למפעלים מיוחדים במוסד לביטוח לאומי, ומתבססת על תוכנית ניסיונית דומה שהריץ המוסד במזרח ירושלים. מטרת הפרויקט: פיתוח מערך שירותים להורים לילדים חרשים, וכן לאנשי מקצוע אשר עובדים עם אוכלוסיית החרשים וכבדי השמיעה במטרה לשפר את חיי הילדים החרשים וכבדי השמיעה ובני משפחתם, ושיפור התקשורת בין הילדים לבין סביבתם השומעת.