טור אישי

הטורים האישיים של עובדי המכון לקידום החרש הפכו מזמן לשם דבר בקהילה. כל אחד ואחת, עם סגנונם המיוחד, יביאו לכם את השקפת העולם שלהם, את החוויות האישיות שלהם ואת התרשמויותיהם מהאירועים הסובבים אותם. אתם מוזמנים להכנס ולקרוא. כל הקלקה, תפתח בפניכם עולם מופלא של אנשים חרשים, כבדי שמיעה ושומעים, שעושים ומאמינים באמת ובתמים, בשיוויון, נגישות ושילוב.

אנחנו מאחלים לכם קריאה נעימה ומהנה. אם אתם רוצים להגיב על הדברים שנכתבים כאן, תוכלו להכנס לדף הפייסבוק של המכון לקידום החירש ולהגיב. אנחנו נשמח לקרוא אתכם!

 

26.12.16 | מאת: מאת: ננה בר ואורית זולברג

להשכלה תפקיד חשוב בקביעת רמת ההכנסה של אדם ואיכות חייו, ובקביעת רמת ההתפתחות הכלכלית-חברתית של המדינה כולה.

בשנת 1996 חולל המכון לקידום החרש מהפכה בחיי האוכלוסייה החרשת/כבדת השמיעה והביא לפתיחת דלתות ההשכלה הגבוהה לצעירים חרשים וכבדי שמיעה.

מאז אנו חוגגים את יום הסטודנט החרש/כבד השמיעה.

11.07.15 | מאת: ננה בר - טור אישי

הסרט "משפחת בלייה", המוקרן כעת בארץ ומתמקד במשפחה של חירשים בצרפת, לוקה בכמה התייחסויות סטריאוטיפיות - החל בהגחכה של שפת הסימנים ועד הצגה מעוותת של תרבות החירשים

 

17.05.15 | מאת: ננה בר- טור אישי

שלום קהילה.
לפני דקות חזרתי מריאיון בטלוויזיה. הגעתי לערוץ 20 כנציגה מטעם עמותת המכון לקידום החרש בישראל.
חשוב לי להנגיש כמה מהדברים שנאמרו בתוכנית של אברי גלעד- הוזמנתי לריאיון כדי להגיב, בשם המכון לקידום החירש, על ההסכמים הקואליציוניים שגורמים לעוולה חברתית: ביטול הנגישות במגזר הדתי.

08.03.15 | מאת: טור אישי, ננה בר

"אישה אינה נולדת אישה, אלא נעשית אישה. שום גורל ביולוגי, נפשי או כלכלי אינו חורץ את דמותה של הנקבה האנושית בחֶברה; המכלול התרבותי הוא שמעצב את תוצר הביניים הזה"
סימון דה בובואר

22.10.14 | מאת: ננה בר ואורית זולברג

הבשורה של שר החינוך שי פירון בדבר הרפורמה בנושא הפסיכומטרי אמורה הייתה להיות עבור קהילת החרשים וכבדי השמיעה בישראל יום חג. הפחתת הצורך בפסיכומטרי כתנאי לקבלה ללימודים אקדמיים מסמנת לכאורה שינוי מבורך בהתייחסות לנושא ובניסיון למצוא פתרונות אלטרנטיביים כדי לקדם שוויון הזדמנויות. אולם דווקא הרפורמה הזו מגביהה את החומה ומערימה עוד קשיים על אנשים חירשים וכבדי שמיעה בדרך לעולם ההשכלה.

18.11.13 | מאת: ננה בר ואורית זולברג - טור אישי

הבוקר התכנסנו במכון לקידום החירש יחד עם מספר סטודנטים חרשים וכבדי שמיעה ויצאנו במיניבוס לירושלים, במסגרת יום החרש/כבד השמיעה שארגנה קואליציית ארגוני החרשים, שהמכון שותף בה.

היעד: הכנסת בירושלים. השמיים קדרו ונצבעו בצבע אפרפר, אך הלב התאדם מעוצמת ההתרגשות לנוכח חשיבות הוועדה שנסבה סביב נושא השוויון בהשכלה לאנשים חירשים וכבדי שמיעה בישראל. ידענו אנו שניצבת לפנינו מטרה גורלית: הצפת הנושא והעלאתו לסדר היום החברתי!

 

03.11.13 | מאת: ננה בר - טור אישי

פתיחת שנת הלימודים האקדמית מעלה בי נשכחות. אני בוחנת בעין ביקורתית איך היו פני הדברים כאשר אני למדתי, מה נעשה מאז ומה עוד יש לתקן במדינה, שעדיין לא מקבלת אחריות מלאה על השוויון בהשכלה ובתעסוקה. כי אין אנו יכולים לשקוט, עד שכל אחת ואחד יוכלו ללמוד, ללא תנאי, ללא מחסום.

 

16.02.12 | מאת: ננה בר וגל רוקניאן - טור אישי

חומ"ש הינו כנס ארצי לשיקום המכנס את כלל העובדים הסוציאליים בישראל. כל הגופים הסוציאליים מתאחדים ליומיים מרוכזים של למידה חדשה מהשטח, במטרה ליישם את הלמידה בנושאים חברתיים. 

בכנס דנים בנושא זכויות אנשים עם מוגבלויות, מודלים של שינויים חברתיים ועוד. המפגש הזה בין גופים סוציאליים על כל אנשי המקצוע לבין עמותות חברתיות העוסקות בשינוי וסנגור חברתיים, אנשים אשר מובילים שינוי, הוא מפגש מהותי התורם לשינויים תפיסתיים ופרקטיים.

המכון לקידום החירש מעלה ומציג את הנושא של נגישות ושוויון של אנשים חירשים וכבדי שמיעה בכנס זה דרך ייצוג חירשי של נשות מקצוע חירשות אשר מיישמות הלכה למעשה את הייצוג הנכון הנוגע לנושא החירשות/כבדות שמיעה, תוך כדי הפעלת הנגשה הוליסטית- שפת סימנים/תמלול/ידע חדש ופרקטיקה נגישה.


1   2