טור אישי

הטורים האישיים של עובדי המכון לקידום החרש הפכו מזמן לשם דבר בקהילה. כל אחד ואחת, עם סגנונם המיוחד, יביאו לכם את השקפת העולם שלהם, את החוויות האישיות שלהם ואת התרשמויותיהם מהאירועים הסובבים אותם. אתם מוזמנים להכנס ולקרוא. כל הקלקה, תפתח בפניכם עולם מופלא של אנשים חרשים, כבדי שמיעה ושומעים, שעושים ומאמינים באמת ובתמים, בשיוויון, נגישות ושילוב.

אנחנו מאחלים לכם קריאה נעימה ומהנה. אם אתם רוצים להגיב על הדברים שנכתבים כאן, תוכלו להכנס לדף הפייסבוק של המכון לקידום החירש ולהגיב. אנחנו נשמח לקרוא אתכם!

 

28.03.16 | מאת: אורית זולברג וננה בר

השבוע אושרו בכנסת תקנות שוויון לאנשים עם מוגבלויות במוסדות ההשכלה הגבוהה.

המכון לקידום החרש השתתף בישיבות לאורך כל הדרך על מנת שיהיה ייצוג והתייחסות, עד כמה שניתן, לסטודנטים החרשים וכבדי השמיעה.

 

29.04.15 | מאת: אורית זולברג - טור אישי

הצעת החוק של חה"כ יואב קיש לחייב העסקה של עד 5% של אנשים עם מוגבלות היא ללא ספק עוד צעד חשוב בדרך למטרה החיונית של העסקה שווה של אנשים עם מוגבלות , אבל היא לא מתייחסת לנושא הנגישות במקום העבודה!

 

09.06.14 | מאת: אורית זולברג - טור אישי

בימים אלו נכתבות בכנסת תקנות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות למקומות ציבוריים קיימים שהם מוסדות להשכלה גבוהה ולשירותי השכלה גבוהה/על תיכונית). המכון לקידום החרש משתתף בהליך התקינה כדי להבטיח את זכויותיהם של האנשים החרשים וכבדי השמיעה.

04.02.11 | מאת: אורית זולברג - טור אישי

ביום ראשון ה- 2.11 הגענו, ננה ואני, לברך את התלמידים בקורס הפסיכומטרי שפתחנו בשיתוף "סטודנט"- המרכז הפסיכומטרי של אגודת הסטודנטים של אונ' ת"א; קורס פסיכומטרי יחיד מסוגו בארץ.

על חשיבות הקורס כבר דובר רבות.

עצם העובדה כי משתתפי הקורס הם רובם ככולם צעירים חרשים וכבדי שמיעה בעלי מכנה משותף של חוויות והתמודדויות הוא ערך מוסף בפני עצמו וזאת, להבדיל מהקורסים המקובלים בשטח שבהם משתתפים תלמידים חרשים וכבדי שמיעה באופן פרטני.

29.06.09 | מאת: אורית זולברג

תעסוקה מהווה מרכיב עיקרי באורח חייהם של כל בני האדם ואנשים חרשים וכבדי שמיעה בכללם. לצערנו הרב, שיעור התעסוקה בקרב אנשים בעלי מוגבלות נמוך מאד וקיים פער גדול יחסית בכושר ההשתכרות שלהם, לעומת אנשים ללא מוגבלות.

אורית זולברג, רכזת "מיזם תעסוקה" של המכון לקידום החרש בטור כואב על מצבם של האנשים החרשים וכבדי השמיעה, דורשי העבודה (והעובדים) בישראל.

22.02.09 | מאת: אורית זולברג

אחת מהחובות האקדמיות המוטלות על הסטודנט בהשכלה גבוהה היא להגיע לרמת "פטור" באנגלית.

משימה לא קלה אפילו עבור סטודנטים שומעים רבים וכל שכן  עבור סטודנטים חרשים/כבדי שמיעה. למעשה - עבור חלק גדול מהם אנגלית היא שפה שלישית (שפת הסימנים-שפה ראשונה, עברית - שפה שנייה והאנגלית - שפה שלישית) ואף רביעית - עבור עולים חדשים, ערבים וכו'.

22.02.09 | מאת: אורית זולברג

לאחרונה הייתי בכנס באחד ממוסדות הלימוד . הכנס היה מיועד לסטודנטים חרשים וכבדי שמיעה הלומדים באותו המוסד. היה כיבוד קל והוזמנה גם כבודה של אורחים: תורמים אנשי חינוך, סגל אקדמי, תלמידי תיכון - סטודנטים בפוטנציה ועוד.

22.02.09 | מאת: אורית זולברג

בשנים האחרונות אני מטפלת בסטודנטים חרשים וכבדי שמיעה רבים, הלומדים במגוון מקצועות רחב, כמעט כמו סטודנטים שומעים. יש הלומדים מקצועות הומניים כמו ספרות, היסטוריה, פילוסופיה וכו'; יש הלומדים מקצועות הנדסיים או מתמטיים כמו מחשבים, הנדסת חשמל, אלקטרוניקה, אווירונאוטיקה, אסטרו-פיזיקה, אופטיקה, אדריכלות וכו'; יש הלומדים מקצועות חינוכיים או טיפוליים כמו חינוך, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה וכו' ויש הלומדים רפואה, עריכת דיון, כלכלה, ביוטכנולוגיה, מנהל עסקים, ממשל ודמוקרטיה וכו' וכו' וכו'.


1   2