ספרים ומוצרים

בנוסף למגוון הפעילות העשירה והעניפה, עוסק המכון לקידום החרש גם בפירסום ומכירה של ספרות מקצועית ואחרת, הקשורה לעולמם העשיר והמגוון של האנשים החרשים וכבדי השמיעה.

בקישורים שלעיל תוכלו ללמוד מעט על הספרים והתקליטורים אותם מפיץ המכון לקידום החרש ואף לרכוש מהם.

שובר במתנה לקורס שפת הסימנים הישראלית

מחפשים מתנה מקורית ?
רוצים לקנות מתנה לחבר או לחברה?
לילדים? לחבר לעבודה? אפילו לסבא או לסבתא ?

קורס שפת הסימנים הישראלית של המכון לקידום החרש הוא מתנה בלתי שגרתית.
הקורס, המקיף והממצה ביותר בישראל, יעניק לאדם האהוב עליכם חוויה בלתי נשכחת!

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד

 

הספר "עורכים לחג"

הספר "עורכים לחג" הינו ספר מתכונים ראשוני וייחודי המכיל אסופה מובחרת של מתכונים ביתיים לחגי ישראל ממטבחן של נשים חרשות וכבדות שמיעה.
את הספר מלווים עיצובי שולחן מרהיבים לחגים השונים עם הסברים מפורטים כך שכל אחד ואחת יוכלו לערוך שולחן לחג ולבשל ארוחה לחג הרצוי.
בספר משולבים אוסף צילומים של שפת הסימנים הקשורים לחגי ישראל ולכל נושא האוכל והבישול.
אחת המטרות של הספר, היא לפתוח צוהר נוסף לעולמם של החרשים/כבדי שמיעה ולהביא לתודעת ציבור השומעים את חשיבותה של שפת הסימנים המהווה אמצעי תקשורת חשוב בעולמם של החרשים/כבדי שמיעה.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד

 

בסימן יהדות - מילון בשפת הסימנים למושגים מעולם היהדות

"המכון לקידום החירש", משיק בימים אלו את מילון "בסימן יהדות" , שהינו למעשה, מילון שפת סימנים ממוחשב למושגי היהדות. המילון נכתב בשפות העברית והאנגלית ונועד לענות על צרכיהם של אוכלוסיית החירשים וכבדי השמיעה בארץ. וכן, לסייע לקרוביהם, המעוניינים להרחיב את אוצר הסימנים בתחום היהדות בשפת הסימנים הישראלית. מילון זה הינו פרי עשייה של "המכון לקידום החירש" . מילון זה כמו כל תוצרי המכון אמורים לאפשר ולהקל את חיי היומיום של אוכלוסייה כבדי השמיעה והחירשים.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד

 

שיחון "סימנים במשבר" - שיחון כיס לתקשורת בשפת סימנים, עם האדם החרש/כבד השמיעה במצבי מצוקה (בעברית, ערבית ורוסית)

שפת הסימנים הישראלית הינה שפה חזותית מרחבית, המשמשת את קהילת החרשים החיים בישראל. מבחינה בלשנית זוהי שפה טבעית, שלמה ומלאה המובעת באמצעות תנועות הידיים. שפה זו כוללת בתוכה לקסיקון עשיר של אוצר סימנים ומבנה דקדוקי מורכב.

השיחון מורכב ממשפטים ומילים לתקשורת עם האדם החרש וכולל - 16 משפטי שאלה, 22 משפטי מפתח, 3 משפטי חיזוק לנפגע במצוקה וכן, רשימה של 48 מילים הכוללות- מקומות אפשריים למצבי חירום, מילים, פעלים, רגשות, אנשי מקצוע ומשפחה.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד

לחצו על הקישור לאפליקציית סימנים במשבר

מודל לעבודה קבוצתית עם הורים חרשים וכבדי שמיעה / ד"ר מרים לוינגר

החוברת מרכזת תוכנית של עבודה קבוצתית עם הורים חרשים וכבדי שמיעה והיא פותחה על ידי המכון לקידום החרש במסגרת התכנית "המשפחה כמערכת תומכת חיים עצמאיים" בשיתוף האגף לנכויות ושיקום בג'וינט ישראל ובית איזי שפירא. בתוכנית זו הועברו 6 סדנאות להורים חרשים וכבדי שמיעה ועל סמך ניסיון זה נכתבה חוברת למנחים לקבוצות להורים חרשים וכבדי שמיעה.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד

 

הספר "הדרך שלנו"

האדם החרש או כבד השמיעה נתקל יום-יום בקשיי תקשורת מרובים: בעיה טכנית עם מכשיר השמיעה, רעשים סביבתיים המכבידים עוד יותר על השמיעה, בן-שיחה שאינו מודע לקשיים ומדבר מהר מדי או בקול נמוך מדי ואלו הן דוגמאות ספורות בלבד.

הספר ייחודי, ויש בו רשמים אישיים של אנשים חרשים ו/או כבדי שמיעה בצד התבוננות מקצועית-תאורטית ומעשית.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד

ערכת לימוד לשפת הסימנים הישראלית

ערכת לימוד לשפת סימנים ישראלית הכוללת חוברת לימוד ודיסק הדגמה אינטראקטיביים וידידותיים למשתמש. 
כל המציגים בה הינם חרשים ששפת סימנים ישראלית היא שפת האם שלהם. הערכה פותחה על סמך ניסיונה רב השנים של שרה לנסמן בהוראת השפה.

החוברת הופקה בתחילת 2006.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד

 

"ידיים מדברות" - סיפורים בשפת הסימנים

הדיסק, מהנה ומפתיע, מציג שורה של סיפורי ילדים בשפת הסימנים, המוצגים בעזרת קבוצת "לראות סיפור" - מספרי הסיפורים של "המכון לקידום החרש". לא יודעים שפת סימנים? אל דאגה. הסיפורים מדובבים לעברית ברקע, ומאפשרים שעות רבות של הנאה, גם לאנשים שומעים וגם לחרשים.

מדוע סיפורים חשובים?
סיפורים יכולים לתרום רבות לילדים ומבוגרים כאחד, ויש ביכולתם לתרום רבות לגדילה והתפתחות הילדים. כשמספרים סיפורים בצורה מקצועית, הסיפורים יכולים להיות כלים יעילים להוראת כישורים כגון נטילת יוזמה, תקשורת, אחריות, והתמודדות עם המשברים שאנשים כבדי שמיעה וחרשים מתמודדים עימם במהלך ההתבגרות.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד