בסימן יהדות

 

בסימן יהדות - מילון בשפת הסימנים למושגים מעולם היהדות

"המכון לקידום החירש", משיק בימים אלו את מילון "בסימן יהדות" , שהינו למעשה, מילון שפת סימנים ממוחשב למושגי היהדות. המילון נכתב בשפות העברית והאנגלית ונועד לענות על צרכיהם של אוכלוסיית החירשים וכבדי השמיעה בארץ. וכן, לסייע לקרוביהם, המעוניינים להרחיב את אוצר הסימנים בתחום היהדות בשפת הסימנים הישראלית. מילון זה הינו פרי עשייה של "המכון לקידום החירש" . מילון זה כמו כל תוצרי המכון אמורים לאפשר ולהקל את חיי היומיום של אוכלוסייה כבדי השמיעה והחירשים.

מילון שפת הסימנים הישראלית מכיל את אוצר הסימנים המשמשים אבני היסוד שעליהן מושתתת השפה. סימנים אלה קרמו עור וגידים במוחותיהם ובידיהם של אנשים חירשים, חברי קהילת החרשים, המצרפים אותם לשפה - שפת רעים, שפה אינפורמטיבית, שפה אינטימית ובעיקר שפת הלב והנשמה. המילון הוא פרי עבודה מאומצת שבה תועדו ונערכו כ-700 סימנים ביהדות בשפת סימנים ישראלית. מספר זה של סימנים אינו המספר הכולל של אוצר הסימנים ביהדות, כיוון שלמילים רבות אין עדיין סימן מוסכם בקהילת החרשים.

העובדה שהמילון ממוחשב מאפשרת לקבל תמונה מלאה ושלמה המייצגת נאמנה את כל אחד מהסימנים המרכיבים את שפת הסימנים. השימוש במילון הוא ידידותי ומאפשר שליפת סימן באמצעות הקלדת מילה בכל אחת מהשפות, עברית ואנגלית. הקלדת המילה באחת מהשפות הללו, מעלה את תמונת הסימן בתצלום וידיאו.

ניתן לרכוש את המילון דרך המכון לקידום החרש:
1.  באמצעות שליחת שיק לפקודת "המכון לקידום החרש", ע"ס 50 שקלים (+ 10 שקלים משלוח = 60 שקלים בסה"כ).
2. באמצעות תשלום בכרטיס אשראי (ישראכרט/ויזה שהונפקו בארץ בעלי 16 ספרות) בטלפון 03-6311595. 
3. לרכוש את המילון ישירות במשרדי המכון לקידום החרש, ברחוב לה גארדיה 63, יד-אליהו, תל אביב.

 

טלפון : 03-6311595
פקס: 03-6316891

קישורים נוספים:

1. איך אומרים "שבת" בשפת הסימנים?
2. בסימן יהדות - סרטון
3. בסימן יהדות - ראש השנה
4. הסימנים היהודיים שלי

 

חדש! הנחה על רכישת כמות (מעל 50 יחידות). לפרטים ומידע נוסף noa@dpii.org